HAKKA KOHE SÕITMA!

e-Autospordi 2021 hooaeg lõpetas troopilistes oludes

e-Autospordi 2021 aasta viimane meistrivõistluste sõit toimus virtuaalselt Brasiilia Interlagose rajal, kuid ka füüsiliselt Saue Hobizone keskuses profesionaalse teleülekandega, kus EVAL juhatus kuulutas välja 2022 plaane, intervjueeris EAL liikmeid Kuldar Sikku ja Urmo Aavat ning oma varustusega olid kohapeale tulnud sõitma ka kaks pilooti Risto Kappet ja Illar Jürgenson.

2021 NB Quality sarja esimesed kaks kohta olid juba eelmine etapp kindlustatud, tiitli oli võtnud Risto Kappet ja teise koha Paul August Lääne, kes olid punktidega jälitajatest matemaatiliselt püüdmatul kaugusel, kuid ihatud kolmanda koha peale (mis teenis pileti aastalõpu autospordi galale) võitlesid lausa neli sõitjat: Henri Sinik, Gert Raudsepp, Mario Haugas ja Illar Jürgenson.

72 min kestnud ja nii päikest kui vihma pakkunud põnev võidusõit lõppes lõpuks Risto Kappeti mugava võiduga, kuid tema taga käis ratas-rattas võitlus kuni viimase ringini. Lõpuks haaras etapi teise kohaga endale üldarvestuse kolmanda koha Henri Sinik, kes suutis sõidu esimesel poolel rehve säästes vältida lisapeatust, kui sõidu viimases kolmveerandis vihma sadama hakkas. Suurim kaotaja oli ka Sauele kohale tulnud ja kuivas suurepärast teist kohta hoidnud Illar Jürgenson, kes sattus boksi täpselt ring enne vihma tulekut ja ei saanud kasutada ei uute rehvide kiirust ega vältida lisapeatuse ajakadu.

GT sarja lõplik punktiseis ja EMV top 3:
P1 Risto Kappet - 191 punkti
P2 Paul August Lääne - 152 punkti
P3 Henri Sinik - 115 punkti

Nendega liituvad aastalõpu galal ka Vormeli sarja top 3:
P1 Alari Algpeus - 290 punkti
P2 Sander Kallas - 260 punkti
P3 Rait Kilk - 223 punkti

Kokku osales GT ja Vormeli sarjas vastavalt 68 ja 62 sõitjat, kellest 37 suutsid punkte koguda. Märkimisväärne on ka fakt, et GT sarja A-finaali osalejatepiir 34 autot oli igal etapil täidetud, ehk osaleda soovijaid oli kogu hooaja vältel rohkem kui kohti.

Eesti e-Autospordi meistrivõistlused jätkavad 2022 aasta kevadel kereautode ja sügisel vormeli sarjaga.

Seniks on võimalik kõigil huvilistel osaleda 14. novembril alustavas Alpine GT4 Challenge talvesarjas, kus esmakordselt on iga etapi parimatele välja pandud ka rahalised auhinnad.

E-autospordi EMV tulemused ja tulevaste võistluste info leiab: https://simracing.ee/ ja https://discord.gg/kwscxVsva4

Otseülekande kordus: https://www.youtube.com/watch?v=yihcZr-WMRM

Võistlusi on võimalik (järgi) vaadata ka mitmete võistlejate endi livestreamidest. Sarjade Top3 arvestusest loovad oma sisu:
Risto Kappet - Twitch / YouTube
Paul August Lääne - Twitch
Henri Sinik - YouTube
Alari Algpeus - YouTube