HAKKA KOHE SÕITMA!

Algas Alpine GT4 Challenge, avaetapi võitis Lääne

Täna algas 2021 Alpine GT4 Challenge Soomes asuval Ahvenisto ringrajal.

Esimesele etapile kvalifitseerus 31 võistlejat, kelle hulgast stardirivid kolmeks sõiduks selgitati balansseeritud loosiga. Kahjuks ei saanud tänasest sõidust töökohustuste tõttu osa võtta Toomas Vabamäe.

Esimest korda EVAL-i ajaloos kasutame võistluse võitja selgitamiseks uut huvitavat süsteemi, kus kohapunkte jagatakse vastavalt sõidus lõpptulemusele: võitja saab 0 punkti, teine koht 2, kolmas 3 ja edasi juba vastavalt oma kohale.

Etapi kolme sõidu jooksul kogus kõige vähem punkte Paul August Lääne – kaks teist ja neljas koht andsid kokku 8 punkti. Peale kaht sõitu oli Risto Kappet suundumas 0 punkti suunas, kuid viimane sõit osutus ootamatult raskeks, lõpuks kogunes talle 10 punkti ja kokkuvõttes teine koht. Viimase sõidu võiduga tõusis poodiumi viimasele astmele Mario Haugas, kes pärast teist sõitu oli alles kuuendal kohal. Üllatavalt head kiirust näitas Marko Holtsmann, kes kõik sõidud lõpetas esikümnes, kogudes sama palju punkte kui Johannes Moor, nemad olid vastvalt viies ja neljas.

Neile järgnes kuuendana Mario Vendla, kes kaks sõitu lõpetas poodiumil, kuid teises sõidus pidi leppima alles leppima 15. kohaga. Sama saatus oli ka Carl Markus Tammeveskil, kelle viimane sõit rikkus natuke üldtulemust ja kukutas ta seitsmendaks. „Alpine GT4 kuningaks“ hüüdnime teeninud Silver Piirmets jäi 29 punktiga kaheksandaks, esikümne lõpetasid Alex Ivanov ja Tauri Telling.

Järgmine etapp toimub 28. novembril, kui sõidetakse meie lõunanaabrite juures asuval Bikernieki ringrajal.