HAKKA KOHE SÕITMA!

2022 NB Quality GT avaetapp: võidud vendadele Korjustele

Eesti e-autospordi meistrivõistluste GT-sarja teine hooaeg algas 9. jaanuaril võistlusega Kyalami rajal. Eelkvalifikatsioonis osales kokku 46 sõitjat, neist 28 kiiremat pääsesid otse A-finaali ja teenisid sellga tabelisse 5 punkti. Ülejäänud startisid B-finaalis, kust kuus paremat lõpetajat edutati samuti A-finaali. Sari ise koosneb tänavu seitsmest etapist, millest punktiarvestusse läheb kuus paremat. Erinevalt mullusest on igal etapil kaks sõitu: 15-minutilisest sprindist ja 60-minutilisest põhisõidust. Sprinti starditakse kvalifikatsioonitulemuste põhjal, põhisõidu stardirivis seisavad aga kvalifikatsiooni kaheksa esimest pööratud järjestuses. Samuti on põhisõidus kohustuslik rehvivahetus

Kvalifikatsiooni võitis Kevin Korjus (Bentley) ülinapi eduga mulluse Eesti meistri Risto Kappeti (Audi) ees. Ka sprindi esimese poole käis nende vahel tõsine rebimine. Siis õnnestus Korjusel väike vahe sisse teha, Kappet pidi aga hakkama oma positsiooni kaitsma Rait Kilgi (Bentley) eest. Sellises järjekorras lõpetatigi. Sprint kinnitas ka hooaja eelseid kahtlusi, et Bentley on hetkeseisuga kõigist kiireim – esikümnesse mahtus kuus seda marki autot.

Põhisõidus haaras juba avaringil ohjad enda kätte teisest reast startinud Kaspar Korjus (Bentley), kes lõpetaski võitjana. Sõidu esimesel poolel pakkusid talle tõsist konkurentsi Paul August Lääne (Audi) ja Mario Vendla (Bentley). Vendlal õnnestus end lõpuks Läänest mööda pressida, kuid Korjus oli selleks ajaks turvalise edu saavutanud ja seisu ei muutnud ka boksipeatused. Viimase poodiumikoha teenis soomlane Jimi Nisula (Bentley). Lääne hiline boksipeatus ära ei tasunud, ta lõpetas Mario Haugase (Bentley) järel alles viiendana. Lääne hoidis viimastel ringidel Haugast küll pideva surve all ja korra läbiti peaaegu pool ringi külg-külje kõrval, kuid kohad ei muutunud. Kuuenda-seitsmenda koha said väga sündmusterohke võistluse järel Risto Kappet ja Kevin Korjus, kes selle käigus ka omavahel mitu tulist duelli maha pidasid. Esikümnes lõpetasid veel Silver Piirmets, Tõnis Liigmann ja Henri Sinik (kõik Bentley). Põhisõidus oli esikümnes koguni kaheksa Bentleyt, neile läks ka neli kõrgemat kohta.

Meistrivõistluste punktiarvestuses asus liidriks Kevin Korjus 64 punktiga, Kaspar Korjusel on 62 ja Risto Kappetil 58 punkti

Meistrivõistluste teine etapp sõidetakse 30. jaanuaril Watkins Gleni rajal.

NB! Artikel on koostatud esialgsete tulemuste põhjal. Lõpptulemuste väljastamisel lisatakse artikli lõppu ametlikud tulemused.