HAKKA KOHE SÕITMA!

2022 NB Quality GT 2. etapp: tiitlikaitsja Risto Kappet tõusis liidriks

Eesti e-autospordi meistrivõistluste GT-sarja teine etapp peeti 30. jaanuaril Watkins Gleni rajal. Eelkvalifikatsioonis osales seekord 43 sõitjat, avaetapi järel punktiarvestuse liidrikohta hoidnud Kevin Korjus ei osalenud.

Mullune Eesti meister Risto Kappet võttis kvalifikatsioonis 0,321-sekundilise võidu Gert Raudsepa ees. Kolmanda koha sai samuti selge vahega Paul August Lääne, järgmised seitse sõitjat aga mahtusid ühe kümnendiku sisse. Kui avaetapil valitsesid Bentleyd, siis nüüd oli hõivasid Audid koguni viis kõrgemat kohta.

15-minutilises sprindisõidus tegid Kappet, Raudsepp, Paul August Lääne ja Alex Ivanov (kõik Audi) kohe järgnevatega vahe sisse. Lääne pääses küll korra Raudsepast mööda, kui lõppjärjestuses oli ikka sama. Kappeti edu Raudsepa ees kasvas lõpuks kolme sekundini. Eekvalifikatsioonist eemale jäänud ja seetõttu B-finaalist võistlust alustanud Lauri Laidna (Bentley) kerkis koguni 11 kohta ja lõpetas esitosina. Seevastu käsi halvasti avaetapi põhisõidu võitja Kaspar Korjuse (Bentley) käsi. Juba stardijoonel sattus ta ahelavariisse, mis ei võimaldanud 17. kohast enamat.

Kui sõidetud sai 25 minutit, istus Lääne Vendlal tuules, mõni sekund tagapool järgnesid samasuguse paarisrakendina Nisula ja Kappet. Vendla oli ka liidritest esimene, kes kohustuslikku boksipeatust tegema läks. Esimesel etapil oli undercut osutunud väga tugevaks taktikaks ja seegi kord õnnestus Vendlal varasema peatuse arvelt Lääne vastu kolm sekundit võita. Lisaks oli samuti varem peatunud Kappet vahetult Lääne sabas. Boksipeatuste tsükli lõppedes olid Vendla, Lääne ja Kappet juba täiesti koos, jälitajatest kümmekond sekundit ees. Neljandat kohta hoidis Silver Piirmets (Bentley), kuid sõiduviga 16 minutit enne finišit kukutas ta esikümnest välja

60-minutilist kohustusliku boksipeatusega põhisõitu alustas kvalifikatsiooni esikaheksa pööratud järjestuses, kõige eest Kaspar Korjus ja Mario Vendla (Bentley). Korjuse kannatuste rada jätkus - äpardunud start kukutas ta neljandaks, sõiduviga paar ringi hiljem aga sundis katkestama. Esikohal püsis Vendla, talle järgnesid väikeste vahedega Ivanov, Lääne, Jimi Nisula (Bentley) ja Kappet. Veerandtunnise sõidu järel pudenes Ivanov sellest seltskonnast välja.

Järjestus Vendla-Lääne-Kappet püsis lõpuni, finišijoone ületas esikolmik vähem kui poole sekundi sees. „Muu maailma parimana“ neljanda koha saanud Gert Raudsepp kaotas neile juba üle 11 sekundi. Boksipeatuse arvel kõvasti tõusnud Rait Kilk (Bentley) oli viies ülinapi eduga Markus Tammeveski ees. Algul juhtgruppi kuulunutest sai Nisula seitsmenda, Ivanov kümnenda koha, nende vahele mahtusid veel Mario Haugas ja Henri Sinik (mõlemad Bentley). GT-klassis debüüdi teinud mullune virtuaalse vormelisõidu Eesti meister Alari Algpeus (Bentley) tõusis vahepeal seitsmeks ringiks liidrikohale, kuid läks alt boksitaktikaga ja oli lõpuks kaheteistkümnes. Suurima tõusu – 12 kohta – tegi B-finaalist alustanud Enno Tubin, kes lõpetas 16. kohal, otse B-finaali võitja Marko Holtsmanni (mõlemad Bentley) järel. Parima McLareni piloodina oli Rainer Valing 18., ainsa Ferrari sõitjana A-finaali pääsenud Kert Rohtjärv katkestas.

Watkins Gleni põhisõidu esikolmik moodustab esikolmiku ka meistrivõistluste punktiarvestuses, ehkki pisut teises järjestuses. Juhib Risto Kappet 126 punktiga, Paul August Läänel on 112 ja Mario Vendlal 102 punkti. Kahel esimesel etapil oli kokku 51 osalejat ning neist vaid kolm ei suutnud teenida ainsatki punkti.

Meistrivõistluste kolmas etapp sõidetakse 20. veebruaril Bahreini rajal.

NB! Tulemused on esialgsed ja mitteametlikud kuni protestide lahendamise ja karistuste määramiseni.