HAKKA KOHE SÕITMA!

e-Autoralli EMV esimene etapp läbi, võidukad Voort ja Sinimäe

Eesti Meistrivõistlused virtuaalses autorallis said alguse ettearvamatu ja keerulise Monte-Carloga, mis on traditsiooniline WRC sarja avaetapp. Ralli sõideti enamasti Prantsusmaa territooriumil. Kiiruskatseid oli kokku 8 ja kiiruskatse kilomeetreid 83.62. Rallist võttis osa 78 pilooti ja lõpuni tuli 66.

EMV1

EMV1 arvestuses startinuid oli 56 ja katkestajaid 3. Erinevatel põhjustel diskvalifikatseeriti 8 võistlejat. Esikoha kindlustas Siim Voort, talle järgnes Juss Parek kaotades liidrile 2 minuti ja 0.8 sekundiga. Kolmanda koha kindlustas Marti Torm kaotusega 3 minutit ja 1.938 sekundit. Top 5 kohad kindlustasid Toyotad, kiireim Hyundai oli 6. positsioonil. Seda juhtis Mario Kroonmäe ja kiireim Ford oli 7. kohal, mis oli Oskar Orava valitud sõiduvahend.

Poodiumil lõpetanud Marti Torm kommenteeris oma sõitu järgmiselt: “Sai siis ka üle lõpujoone sõidetud. Kahjuks powerstagei alguses suutsin end ukerdada silla ja künka vahele kinni, mõtlesin et ralli läbi aga mäng tõi ise lõpuks auto rajale tagasi, väike pettumustunne oli seda viimast katset läbida ja lõi rütmi korralikult sassi, ühel eelneval katsel sai korralik spin ka tehtud lumisel osal, jällegi oli väga õnnetu viga kuna auto jäi valet pidi rajale, mõlemad vead kokku läksid kindlasti oma 40-50 sekundit maksma. Lõppude lõpuks polnud paha ralli, saab rahule jääda”.

EMV1 arvestuse tulemused leiad siit: 2022 e-Autoralli : 1. etapp - Monte Carlo / EMV1 tulemused

EMV2

EMV2 arvestuses startis 22 võistlejat kuid lõpetas 18. Klassi kiireim oli Ander Sinimäe Škoda Fabia Rally2-ga, teisele kohale jäi Karl Reinoja, kelle käsutada oli Ford Fiesta Rally2, kaotust liidrile kõigest 5.217 sekundit. Kolmandaks jäi Kertin Käblik, kelle valitud sõiduvahendiks oli Hyundai i20 Rally2, kaotust liidrile kogunes 1 minut ja 42.805 sekundit.

Lisatud ka Reinoja kommentaar: “Monte sõidetud. Esimese katse lõpus sai 150ga kaljusse sõidetud ja auto jäi kogu ralliks veidi katkiseks. Järgmised katsed sujusid aga juba paremini ja SS5 õnnestus hetke seisul isegi katse võit võtta oma Ford R5ga WRC masinate ees, mis oli üpriski üllatav. Eelviimane katse sai veidi aega kaotatud spinniga aga power stagel sai maksimum antud. Hetkel üldarvestuses 2. kohal ja omas klassis liider, arvan et võib esimese etapiga rahule jääda.” (Kommentaar anti ralliperioodi ajal ning tulemused muutusid hiljem)

EMV2 arvestuse tulemused leiad siit: 2022 e-Autoralli : 1. etapp - Monte Carlo / EMV2 tulemused

Järgmine etapp algab juba selle nädala reedel, kui sõidetakse Rootsi lumistel teedel!