HAKKA KOHE SÕITMA!

EVAL naasis oma võistlussarjadega suvepuhkuselt

30.augusti õhtupoolikul oli kõigil võistlussõitjatel ootusärevus taas sees, sest suvepausilt naases EVAL Simtech GT sari, ja seekord sõideti etapp klassikalisel Bathursti ringrajal. Enne hooaja teise poole algust olid üldarvestuse ohjad Rait Kilgi ja RTECH Racing käes. Sellel sõidul jõudis kvalifikatsioonis osaleda 32 sõitjat ning etapil võis näha lisaks vanadele nägudele ka päris uusi sõitjaid, kes varem EVALi sarjades pole sõitnud.

Kvalifikatsioonis sõitis kiireima ringiaja Team KBKd esindav Risto Kappet, kelle jaoks oli see esimene Simtech GT etapp peale Barcelonat. Tema ringiaeg 2:01.983 oli ligi 0.246 sekundit kiirem uustulnuka Henri Siniku (EVAL Sinine) omast, kes sõitis välja ajasõidu teise aja. Kolmanda aja sõitis M.Haugas (Simmerling Reissingtiim), kaotades Kappetile 0.732 sekundit. Esikümnesse kvalifitseerusid veel M.Vendla (neljas), R.Kilk (viies), A.Allikmets (kuues), H.Hannus (seitsmes), M.Mägi (kaheksas), R.Okas (üheksas) ja P-A.Lääne (kümnes).

Seekordne kestvussõit oli 2,4 tundi pikk ning taas mahtus sellesse sõitu mitmeid põnevaid momente. Kappet suutis võistlussõidus võtta üsna kindla etapivõidu, finišeerides teise koha mehe Siniku ees ligi 36,4 sekundiga ja juhtides sõidu kõiki ringe. Kolmandale pjedestaalipositsioonile sõitis end M.Vendla (GeePee Taavi) ning edestas neljanda koha sõitjat Haugast ainult ligikaudu 0,7 sekundiga. Sõidu lõplik esikümme oli täis tagantpoolt alustanud sõitjaid, viies oli R.Okas, kuuendaks jäi individuaalarvestuse üldliider R.Kilk, seitsmendaks J.Tiitus, kaheksandaks tõusis T.Vabamäe, üheksanda ja kümnenda koha hõivasid U.Melis ja M.Keiv. 32st startijast klassifitseerus finišisse 17 osalejat.

Individuaalses arvestuses hoiab endiselt esikohta Rait Kilk, kuid teise koha mees M.Haugas on esikohalt võtnud Bathursti etapiga mõned punktid tagasi. Meeskondlikus arvestuses on vahe RTECH Racingu ja Simmerling Reissingtiimi tasapisi vähenemas, samal ajal tuli Team KBK oma hea tulemusega kolmandal kohal olevale Motoorsele Rahutusele tunduvalt lähemale.

INDIVIDUAALNE TOP 3
1. Rait Kilk - 131 punkti
2. Mario Haugas - 93 punkti
3. Raimo Okas - 71 punkti

MEESKONDLIK TOP 3
1. RTECH Racing - 140 punkti
2. Simmerling Reissingtiim - 118 punkti
3. Motoorne Rahutus - 74 punkti

Simtech GT sari sõidab järgmisena juba 27.septembril, kui ette võetakse sõit Nürburgringil. Peale Nürburgringi on hooaja lõpuni jäänud kaks võistlust ja hooaeg saab oma punkti 15.novembril Spa ringraja 2,4 tunni pikkuse kestvussõiduga.