HAKKA KOHE SÕITMA!

e-Autoralli Rootsi rallil võidukad Voort ja Sinimäe

Eesti Meistrivõistlused virtuaalses autorallis jätkusid hooaja ühe kõrgeima keskmise kiirusega ralliga Rootsis, mis on ühtlasi ka hooaja ainuke talveralli, kus osalejatel on valikus vaid ühte tüüpi piikrehv. Kokku läbiti 8 kiiruskatsega 66,09 kilomeetrit. Punktikatse sõideti tuntud Karlstadi areenil. Etapil oli osalejaid kokku 85, neist 8 diskvalifitseeriti erinevatel põhjustel.

EMV1

EMV1 klassis oli osalejaid 54, neist 6 diskvalifitseeriti. Esikolmik jäi samaks, mis eelmisel etapil Monte-Carlos. Kiireim oli endiselt Siim Voort, edestades Juss Parekit 49.257 sekundiga. Viimase poodiumikoha kindlustas Marti Torm, vahe kiireimaga jäi 54.210 sekundit. Toyotad kindlustasid jällegi esikolmiku, kuid kaugel polnud ka teised autod, kiireim Ford oli jällegi Oskar Orava juhitud, jäädes 4. kohale. Tanel Metsar Hyundai i20-ga kindlustas 7. koha, 5. ja 6. koha hõivasid Jürgen Jürisalu ja Raido Külaots Toyotadega. Punktikatsel oli samuti kiireim Siim Voort, esiviisikusse mahtusid neli Toyotat ja üks Ford, jäädes viiendaks.

Oskar Orav kommenteeris oma sõitu järgmiselt: “Sai siis Rootsi ralli sõidetud. Üldjoontes läks hästi, mõni üksik viga oli. 5.dal katsel tegin ühe spinni, kuhu läks kaotsi 5-10 sekundit. Ralli aeg oli 19 sekundit kehvem kui recce. Hetkel olen teisest kohast 1 minut ja 59 sekundit kiirem. Powerstage katsel kaotasin oma parimale ajale 1,1 sekundiga aga loodan, et mõni punkt õnnestub napsata ka powerstagel.

EMV1 arvestuse tulemused leiad siit: 2022 e-Autoralli : 2. etapp - Rootsi / EMV1 tulemused

EMV2

EMV2 arvestuses oli osavõtjaid 31 kuid neist 2 diskvalifitseeriti erinevatel põhjustel. Esikolmik jäi jällegi samaks eelneva etapiga, Ander Sinimäe oli kiireim Škoda Fabia Rally2-ga edestades Ford Fiesta Rally2-ga sõitvat Karl Reinoja 30.846 sekundiga. Hyundai i20 Rally2-ga kolmandaks jäänud Kertin Käblik kaotas liidrile +1:06.693. Kiireim Volkswagen Polo jäi kaheksandaks, mida juhtis Silver Piirmets. Üldarvestuse kolm kiiremat olid ühtlasi ka punktikatsel kolm kiireimat, 4. koha hõivas Sten Mürkhain Volkswageniga ja viiendaks jäi Gabriel Veide Ford Fiestaga.

Üldarvestuses 6. kohale jäänud Gabriel Veide kommenteeris sõitu järgmiselt: “Rootsi sõidetud. Kaks esimest katset algasid väga rabedalt... ühes spinn valli ja kergelt ka kivi otsa, teisel katsel vall viskas põllule. Mõlemal juhul oli vaja tagurdada ja kahe jama peale kokku kaotus ca 10 sek. Õnneks sain hoolduses auto sisuliselt täielikult korda. Edasi suutsin ennast kokku võtta ja rohkem ühelgi katsel suuri vigu ei teinud. Punktikatsel jäi hästi pisut aega rajale, sest lasin kahes kurvis kergelt liiga laiaks. Hetkel EMV2 klassis peaks olema Overall P3 ja Powerstage P4.”

Järgmine etapp Horvaatias saab alguse 11. märtsil.