HAKKA KOHE SÕITMA!

2022 NB Quality GT 4. etapp: Risto Kappeti topeltvõit Sebringis

Eesti 2022. aasta e-autospordi meistrivõistluste GT-sarja neljas etapp peeti 13. märtsil Sebringi rajal. Seekord pääses eelkvalifikatsioonist võistlusele 43 sõitjat.

Kvalifikatsiooni võitis valitsev Eesti meister ja sarjaliider Risto Kappet, kuid edu Paul August Lääne ees oli vaid 0,066 sekundit. Audi sõitjatele tagas kolmikvõidu Gert Raudsepp, kes kaotas Kappetile juba 0,203 sekundit.

15-minutilises sprindis haaras Kappet kohe juhtohjad, Lääne seevastu käis juba avaringil rajal väljas ja kukkus esikümnest välja. Kappeti tuules hoidis end Gert Raudsepp, väikeste vahedega järgnesid Rait Kilk (Audi) ja Kevin Korjus (Bentley). Kuuendal ringil pressis Korjus end Kilgist mööda, viimane üritas kohta tagasi võtta, kuid tegi pirueti ja langes tahapoole. Esikolmiku järel pidasid ägeda omavahelise lahingu maha Jimi Nisula, Mario Haugas ja Silver Jöffert (kõik Bentley), kus pikima kõrre tõmbas Jöffert. Lõpuks võttis Kappet esikoha Raudsepa ees 1,8-sekundilise eduga. Korjus kolmandana kaotas juba seitsme sekundiga, väikeste vahedega järgnesid Jöffert, Haugas, Nisula ja Kilk.

60 minutit kestvat põhisõitu pidi kvalifikatsioonivõitja Kappet alustama vastavalt reeglitele alles kaheksandalt kohalt, kuna esirea hõivasid seekord Silver Jöffert ja Markus Tammeveski (Audi). Jöffert asuski juhtima, kuid juba paari kurvi järel kerkis teiseks Korjus. Kiiresti kujunes välja 11-liikmeline juhtgrupp, kes järgnevatega selge vahe sisse tegi. Esimesed kohavahetused toimusid neljandal ringil. Kõigepealt püüdis Markus Kajak mööduda Henri Sinikust (mõlemad Bentley), kuid sõitis rajalt välja, Mario Haugasel aga õnnestus Sinik selja taha jätta.

Jöffert ja Korjus olid selleks ajaks lähemate jälitajate ees saanud umbes sekundilise edu, kui Korjus ootamatult liidrit ründas ja ise esikohale tõusis. Jöffert üritas kohe positsiooni tagasi võtta, kuid mõlemad sõitsid rajalt välja ja ühtäkki moodustas esikaheksa jälle pika rongi, Korjus ees, sõitu rahulikult alustanud Kappet kaheksandal kohal. Tõeline action aga vallandus viienda ringi viimases kurvis, kus Tammeveski ja Nisula kokku põrkasid. Suurem kannataja oli Nisula, kes tegi pirueti ja kaotas kuus kohta. Kohe seejärel sõitis Raudsepp kurvist väljudes seina ning otse tema tuules liikunud Kappet pääses kokkupõrkest ainult kiire reaktsiooni ja hulga õnne abil. Veel kurv edasi saabus Kilgi kord eksida – pidurdus läks pikaks ja Lääne lipsas mööda. Järgmisena tegi samasuguse vea Korjus – täpselt kohas, kus ta ise ring varem liidriks oli tõusnud. Nüüd kaotas ta korraga neli kohta ning kohe asus Kappet teda ründama.

Esireast startinud Jöffert ja Tammeveski olid nüüd jälle kaks esimest. Kolmanda-neljanda koha pärast kembelnud Lääne ja Kilk hakkasid tasahilju maha jääma, kuid said endale sappa pika rongi: Korjus, Kappet, Haugas, Sinik ja Nisula. Oli ilmne, et võitja selgitatakse selle üheksa sõita seast.

Tammeveski aga hakkas Jöffertile peale käima ja tõusiski 9. ringi algul ise esikohale. Ent sulas ka edu jälitajate ees ja nüüd moodustus liidri sappa juba 10 autost koosnev kolonn (tõsi, boksipeatuse teinud Raudsepp ringiga maas). Tempo langes ja seda kasutas nutikalt ära Korjus, kes 9. ringi lõpus kohustusliku boksipeatuse tegi. Sõita jäi sel hetkel veel 41 minutit. Enamik liidergrupist järgnes Korjuse eeskujule paari-kolme ringi jooksul, ent Jöffert püsis rajal lausa 19. ringini.

Kuna Korjus pääses pärast rattavahetust „vabasse vette“ ja sai kohe täistempot arendada, tõusiski ta boksipeatuste tsükli järel liidriks. Kaks sekundit tagapool oli Kilk, veel neli sekundit kaotas Kappet. Ent Kilgi kuna ringiajad olid Korjuse omadest paremad ja Kappet liikus mõlemast kiiremini, hakkasid kolme K vahed kiiresti sulama. Sõita jäi sel hetkel veel 22 minutit

23. ringil jõudis Kappet Kilgile tuulde ja kui Kilk ring hiljem sõiduvea tegi, purjetas segamatult mööda. Järgmise ringi lõpetas Kappet juba vahetult Korjuse sabas, kuid kuna sõita jäi veel kaheksa ja pool minutit sündmusi forsseerima ei hakanud. Korjus seevastu oli sunnitud kasutama katvaid sõidujooni ja see tähendas, et ka Kilk hakkas tasapisi uuesti liidrite duole lähenema.

29. ringil, kui juba viimane minut tiksus, jättis Korjus tagasirgele väljudes pisut „ukse lahti“ ja rohkem polnud Kappetile vajagi. Korjus üritas küll järgmises kurvis alternatiivset sõidujoont kasutades konkurenti üllatada, kuid liidriks tõusnud Kappet nägi plaani läbi. Korjus üritas viimasel ringil veel paar korda, ent Kappet ei eksinud ja hoopis Kilk haakis end Korjusele sappa. Kohad siiski ei muutunud ja esikolmik ületas 30 ringi järel finišijoone 1,7 sekundi sees.

Neljanda koha pärast kemplesid pikka aega Haugas ja Lääne. Haugase sõiduviga viis ringi enne finišit võimaldas Läänel mööduda, Haugase enda tempo aga hakkas seejärel raugema. Hilise boksipeatuse teinud ja vahepeal üheksandaks kukkunud Jöffert jõudis talle hõlpsasti järele, kuid Haugas kaitses oma kohta kaks ringi, kuni Jöfferti värskemad rehvid mõjule pääsesid. Haugas alla siiski ei andnud ning finišisse jõudsid nad vähem kui sekundilise vahega. Järgnesid sõidu lõpuosa paarisrakendina läbinud tiimikaaslased Henri Sinik ja Jimi Nisula, esikümne lõpetasid Markus Tammeveski ja Mario Vendla. 34 startinust jõudis finišisse koguni 32.

Sarja kokkuvõttes kasvatas Risto Kappeti esimene tänavune topeltvõit tema punktisumma 265 peale ja edu teiseks tõusnud Jimi Nisula ees 58 punktini. Mario Vendla, kes pidi varasematelt etappidelt kogutud karistuspunktide tõttu startima Sebringis kaks korda rivi lõpust, langes tabelis kolmandaks. Vendlal on punkte 196, vaid ühe punktiga kaotab talle Mario Haugas. Seni osalenud 59 sõitjast on vähemalt ühe punktini jõudnud 57.

Tiimidest moodustavad esikolmiku Satellite Racing (Nisula, Sinik) 385, Simtech Racing Team (Jöffert, Kilk) 362 ja Teknikal Tihvikultis (Johannes Moor, Kevin Korjus) 300 punktiga.

A-Finaali otseülekande järelvaatamine: [ https://www.youtube.com/watch?v=dFqhMiwWY5w ]
B-Finaali otseülekande järelvaatamine: [ https://www.youtube.com/watch?v=NjUF1jxXdHY ]

Meistrivõistluste viies etapp sõidetakse 3. aprillil Portimão rajal.

NB! Tulemused on esialgsed ja mitteametlikud kuni protestide lahendamise ja karistuste määramiseni.