HAKKA KOHE SÕITMA!

T&K Stagetech e-Autoralli Horvaatia rallil jätkasid võitude lainel Voort ja Sinimäe

Kolmas Eesti Meistrivõistluste etapp virtuaalses autorallis toimus Horvaatias, mis on hooaja esimene täielikult asfaldil sõidetav ralli. Kiiruskatsed läbiti enamasti pealinna Zagrebi ümbruses. Kokku läbiti 8 kiiruskatsega 77.29 kilomeetrit. Etapist võttis osa 80 võistlejat kuid neist 5 katkestasid ja 6 diskvalifitseeriti.

EMV1

EMV1 klassis oli osavõtjaid 52 kuid lõpuni jõudsid 46. Kiireim oli endiselt Siim Voort edestades teisel kohal olevat Juss Parekut 25.929 sekundiga ja kolmandal kohal olevat Marti Tormi 29.982 sekundiga. Esiviisiku kindlustasid jällegi Toyotad, neljandana lõpetas Raido Külaots kaotades liidrile +59.726 ja viiendana lõpetas Martin Järvekülg kaotades liidrile +2:16.699. Kiireim Hyundai Siim Nööri poolt oli alles 6. ja kiireim Kristen-Kalev Lina juhitud Ford lõpetas ralli 7. positsioonil. Punktikatsel oli samuti kiireim Siim Voort

2. positsioonil lõpetanud Juss Parek kommenteeris rallit järgmiselt: “Horvaatia ralli läbitud! Enne harjutamist ei olnud Horvaatiat ühtegi korda sõitnud, nii et oli väga raske alustada kuskilt. SS1 ei saanud üldse rütmi kätte, sinna läksid mõned sekundid kaduma, aga SS2 oleks nagu ümbersündimine olnud ja katse tuli enda jaoks peaaegu ideaalselt välja. SS3 tuli ok rütmiga, SS4 oli paar ärevat momenti ja läks sinna aega veidi kokku kaduma. SS5 oli öökatse ja tuled näitasid seal pigem Elvasse kui rajale, nii et oli väga raske kohanduda oludega. SS6 tuli vihmas hästi välja ja SS7 vihmas oli väga konarlik, katsusin palju seinu ja auto sai päris palju kahjustada, oli mitu piiri peal momenti ja läks aega kaduma. SS7 Auto kahjustuste tõttu ei saanud punktikatsel ka viimast võtta ja eeldan, et seekord TOP 3 punktikatsel on raske saada. Üleüldiselt võib ralli edukaks lugeda ja sõitsin kindlasti paremini kui Rootsis, aga halvemini kui Montes.”.

EMV1 arvestuse tulemused leiad siit: 2022 e-Autoralli : 3. etapp - Horvaatia / EMV1 tulemused

EMV2

EMV2 klassis oli osalejaid 28 kuid neist 4 katkestasid erinevatel põhjustel. Kiireim oli endiselt Ander Sinimäe Škoda Fabia Rally2-ga edestades Ford Fiesta Rally2ga sõitvat Karl Reinoja 26.808 sekundiga. Kolmanda koha hõivas Karl Kristjan Hansen kaotades liidrile 56.808. Kiireimat Hyundaid juhtis Asko Abel ning saavutas 4. positsiooni kaotades liidrile +1:02.665 ja kiireima Volkswageni roolis oli Kusti Muri, kaotust liidrile + 1:24.757 lõpetades ralli 7. kohal ja olles punktikatsel oma klassi kiireim.

Karl Reinoja kommenteeris oma sõitu järgmiselt: “Horvaatia sõidetud. Rahule jääda ei saa kuna vigu tuli oioi kui palju, ilmselt minuti lähedale läks kaotsi, aga vähemalt olen finišis Power stagelt punkti lisa ei ole loota kuna sõitsin kindla peale vihma rehvidega. Eks näis millisel etapil jälle rajale pääsen, aga suur tõenäosus on et nüüd jääb 3 etappi vahele ajateenistuse tõttu.

Järgmine etapp algab 1 Aprillil, kui sõidetakse võistlushooaja esimesel kruusarallil Portugali teedel!