HAKKA KOHE SÕITMA!

T&K Stagetech e-Autoralli Portugali ralli võitsid Voort ja Reinoja

T&K Stagetech e-Autoralli Eesti Meistrivõistluste 4. etapp Portugalis on lõppenud. Tegu oli selle hooaja esimese kruusaralliga, mis sõideti liivastel teedel Põhja-Portugalis, välja ei jäänud ka kurikuulus Fafe hüpe. Ralli sai alguse Lousada rallikrossi rajal publikukatsega mille pikkuseks oli 3,58 kilomeetrit, ralli kogupikkuseks oli 100,04 kilomeetrit. Rallist võttis osa 81 pilooti, kuid neist finišeerisid 68.

EMV1

Ei ole mingi üllatus, et rallil oli kiireim taas Siim Voort, teisena lõpetas Marti Torm, kaotades liidrile 23.977 sekundit, kuid kolmanda koha hõivas Jürgen Jürisalu. Esiviisiku lõpetasid Juss Parek ja Raido Külaots, kelle käsutada olid jällegi Toyotad, kuuendaks jäi Oskar Orav Ford Fiestaga, kaotust liidrile 4:41.463 ja kiireimaks Hyundai sõitjaks osutus Mario Kroonmäe olles 7. ja kaotades liidrile 4:52.654. Punktikatse 5 kiiremat olid ühtlasi ka kogu ralli kiireimad. Sõitjatele tekitasid palju probleeme katsete ääres olnud suured kivid, mis peitsid end kõrge heina ja põõsaste varjus, mitmed piloodid kurtsid ka Fafe hüppel maandumise üle.

Meistrivõistluste kindel liider Siim Voort kommenteeris oma sõitu järgmiselt: “Portugal siis läbitud. Võtaks selle siis kokku. Kivid, puud, põõsad ja see kuulus Fafe hüpe mis rikkus ka Marti Torm sõidu ja võimaluse väga head aega saada ja Fafe oleks ka minul halvasti lõppenud. Kuid õnneks sai vaid ninaga korralikult maad künda ja rajale jääda. Oli tehnilisi probleeme kui ka eksimusi. Oli ka momente kus oleks võinud sõit lõppeda. Kuid kui pole selliseid momente siis pole ka kiirust. Müts maha Marti Torm ees kes tegi väga hea aja. Pakkus pinget kogu ralli vältel. Good Job Raske etapp kõigile. Aga well done everyone.

EMV1 tulemusi näeb siit: 2022 e-Autoralli : 4. etapp - Portugal / EMV1 tulemused

EMV2

EMV2 EMV2 klassis oli osavõtjaid 27, kuid neist vaid 23 said ralli lõpuks oma aja kirja. Hooaja esimese võidu oma klassis sai kirja Karl Reinoja, kes ei olnud üldse kindelgi, kas saab rallil osaleda või peab seda kõrvalt vaatama. Reinojale järgnes Ander Sinimäe Škoda Fabia Rally2-ga, kaotust liidrile 18.038 sekundit. Viimase poodiumi koha hõivas aga Kertin Käblik Hyundai i20 Rally2-ga, kaotades Reinojale 1:21.209. Kiireima Volkswageni roolis oli Silver Jõffert, lõpetades ralli 9. kohal ja kaotades liidrile üle 4 minuti. Punktikatsel kiireim oli Reinoja, võttes rallilt maksimumpunktid.

Seitsmendana lõpetanud Gabriel Veide sõnas peale rallit: “Portugal... huuh see keeruline ja mitte andestav ralli... läbi nüüd. Enamasti suht ok ajad... kahjuks ühe korra 5 sek penalt ja mõned spinnid. Vihmased katsed mega libedad ja ei meeldinud. Punktikatsele otsustasin siiski pisut suruma minna... no poleks ikka vaja olnud... kaks spinni ja 1 kord maja seina... ei saanud head aega kokku.” Veide sõitu on ka võimalik järele vaadata https://youtu.be/TiSVIYu59Nw?t=326.
Klassi kiireim Reinoja sõnas peale rallit: “Portugal läbitud. Polnud isegi kindel kuni eelviimase ralli päevani, et kas saan rallist osa võtta, aga õnneks sain. Katsetel sai paar spinni tehtud ning mingil moel aia riivamisest 5 sekundit penaltit korjatud, kuid siiski oli selle hooaja edukaim ralli. Hetkel omas klassis liider ja loodetavasti tuleb selle hooaja esimene etappi võit. Loodetavasti näeme ka Sardiinias”.

EMV2 tulemusi näeb siit: 2022 e-Autoralli : 4. etapp - Portugal / EMV2 tulemused

Hooaja punktitabel on nähtaval siin: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KXX1zRvlPt_2yA4i5fFNh3-UdgXXrJcJ1XrobJ5iFpA/edit?usp=sharing

Järgmine etapp sõidetakse juba järgmisel nädalal algava Sardiinia ralliga.