HAKKA KOHE SÕITMA!

2022 NB Quality GT 5. etapp: Risto Kappet – Portimão vihmakuningas

Eesti 2022. aasta e-autospordi meistrivõistluste GT-sarja viienda etapi eripäraks oli vihmamärg rada. 3. aprillil Portimão rajal tuli kohati väga märgade oludega hakkama saada kõigis võistlusfaasides alates eelvalifikatsioonist, kus seekord oli osalejaid 41.

Kvalifikatsioonis oli üllatuslikult parim Jimi Nisula Rait Kilgi (mõelmad Bentley) ja sarja liidri Risto Kappeti (Audi) ees, kuid kõik kolm mahtusid vaid 0,024 sekundi sisse. Nisula asuski 15-minutilist sprinti juhtima, Kappet kohe kannul, kuna vahe ülejäänutega hakkas kiiresti kasvama. Neljanda ringi esimese kurvi eel üritas Kappet ebaõnnestunult möödumist, kuid ring hiljem tõusis samas kohas siiski liidriks ja seejärel kadus oma teed. Üheksaringilise võidusõidu lõpuks kasvas tema edu Nisula ees ligi nelja sekundini, kes omakorda edestas ligi kolme sekundiga Paul August Läänet (Audi). Libedat rada arvestades oli võistlus vähemalt esikümnes üllatavalt rahulik ja vahed suhteliselt suured. Vürtsi lisas viiendalt kohalt alustanud Mario Vendla (Bentley), kes avaringil tehtud pirueti järel teise kümne lõppu kukkus, kuid end viimaks siiski kümnendaks võitles. Kappeti mäekõrgust üleolekut näitas ka tema kiireim ring 1.57,067, mllega ta edestas kõiki rohkem kui poole sekundi võrra.

Kuna tunniajalist põhisõitu alustasid kõik 34 võistlejat vihmarehvidel, langes ära ka kohustuslik boksipeatus. Esireast alustasid seekord Ruben Volt (Bentley) ja Alex Ivanov (Audi), Kuid juba esimesed kurvid paiskasid paremusjärjestuse põhjalikult segi. Suuri teeneid selles oli 27. kohalt startinud Artur Kokal , kes esimese kurvi eel pidurdamise lootusetult maha magas ja põrutas otsa 13 kohta eestpoolt startinud Tõnis Liigmannile (mõlemad Bentley), ahelkokkupõrkesse sattus veel neli autot.

Tagasirgele jõudis esimesena Ivanov Vendla ees, Kappet oli aga stardisaginas tõusnud kolmandaks. Kehvasti aga käis Voldi käsi, kes samuti avakurvi liiga suure hooga püüdis siseneda ja seitsmendaks pudenes.

Neljanda ringi algul läks Vendla peasirge lõpus Ivanovist mööda, mõni kurv hiljem järgnes talle Kappet ja siis ka Lääne. Peale nende kuulusid juhtgruppi ka Gert Raudsepp (Audi) ja Kilk. Kappet hakkas Vendlale kõvasti pinda käima, kuid omavaheline tõuklemine päädis sellega, et Lääne lipsas mõlemast mööda.

Järgmised olulised sündmused leidsid aset kümnedal ringil. Kappet oli tükk aega otsinud võimalust Vendlast mööduda, kuid ühel järjekordsel möödumiskatsel puutusid autod kokku ja Kappet piruetitas väljasõidualale liiva sisse. Õnneks sai ta sealt küll kohe liikuma ja ei kaotanud isegi kohti, aga ühtäkki oli Lääne saanud 3 sekundit edu Vendla ja 9 sekundit Kappeti ees. Lisaks oli viimase sabas nüüd pikk rong konkurente.

Sõita aga oli veel 43 minutit ja nüüd näitas Kappet oma tõelist sisu, hakates Läänele ja Vendlale lähenema sekund ringi kohta. 16. ringi algustas Kappet juba Vendla tuules ja üritas peasirge lõpul ka möödumist. Vendla aga alla ei andnud ja järgmised viis kurvi läbiti külg külje kõrval, kuni Kappet siiski oma tahtmise sai.

Aega jäi veel 31 minutit, liider Lääne edumaa oli tänu jälitajate omavahelisele kemplemisele kasvanud kuue sekundini. Ent see oli talle vaid pisuke lohutus, sest Vendlaga sotid selgeks teinud Kappet haukas igal järgmisel ringil liidri edust vähemalt sekundi maha. 21. ringi alustasid Lääne ja Kappet vaid 0,4-sekundilise vahega. Esimesed möödasõidukatsed Lääne pareeris, kuid 22. ringile minnes eksis pidurdusega ja Kappet pääseski mööda. Liidrina tema tempo aga ei raugenud ja kui 31. ringi järel finišilipp langes, edestas Kappet Läänet 11,2 sekundiga. Ka Vendla hakkas lõpuringidel Läänele jõudsalt lähenema, kuid rünnakulähedusse enam ei jõudnud, finišijoone ületasid nad 0,7-sekundilise vahega.

Ülejäänud kohad esitosinas said paika juba 11 ringi enne võistluse lõppu ning vahedki olid enamasti suured ja selged. Jimi Nisula, kes stardisaginas takerdus ja 13. kohale langes, võitles end järjest ettepoole ja lõpetas neljandana. Rait Kilk oli viies, Mario Haugas kuues ja korra isegi neljandaks tõusnud Henri Sinik (kõik Bentley) seitsmes. Viimased viis ringi oli Sinik seejuures Raudsepa teravdatud tähelepanu all ja ehkki edu sulas mitut puhku olematuks, ületas finišijoone 0,4 sekundit varem. Üheksanda koha sai Silver Jõffert (Bentley), kümnenda koha pärast aga duelleerisid Ruben Volt ja Rainer Valing (McLaren). Viimase 20 ringi jooksul kasvas nende vahe harva üle sekundi, kuid kuidas ka Valing ei üritanud, jäi Volt ette. Esitosina lõpetas seekord B-finaalist alustanud Raimo Kulli. Ainsana Porschel võistelnud Gregorio Machadinho lõpetas 18. kohal, A-finaali pääses Portimãos ka kaks Ferrarit, Eke Tom Paat ja Kert Rohtjärv olid vastavalt 20. ja 21. Võistluse kiireima ringi 1.57,253 tegi Markus Tammeveski (Audi), kes aga stardiavarii järel oli sunnitud boksis peatuma ja sai lõpuks alles 25. koha.

Risto Kappeti teine järjestikune topeltvõit ja 75 juurdesaadud punkti tähendab, et tal on nüüd Jimi Nisula ees 73-punktine edu. Kuna seitsmest etapist võetakse arvesse kuus paremat, võib Kappet juba järgmisel etapil Monzas kindlustada endale teist aastat järjest Eesti meistri tiitli. Hetkel on Kappetil punkte 340, Nisulal 267 ning kahel Mariol – Vendlal ja Haugasel – võrdselt 245. Vendla kaks sõiduvõitu annavad talle hetkel punktitabelis kolmanda koha.

Tiimidest juhib Satellite Racing (Nisula, Sinik) 491 punktiga, Simtech Racing Team (Jõffert, Kilk) on teisena kogunud 455 ja RTECH SimRacing (Raudsepp, Tammeveski) kolmandana 349 punkti. Üldse on punkte teeninud kõik seni osalenud 59 sõitjat ja 27 tiimi.

A-Finaali otseülekande järelvaatamine: [ https://www.youtube.com/watch?v=X0w0aUWY2H4 ]
B-Finaali otseülekande järelvaatamine: [ https://www.youtube.com/watch?v=JgM1fIjfBqk ]

Meistrivõistluste eelviimane, kuues etapp sõidetakse 8. mail Monza rajal.