HAKKA KOHE SÕITMA!

T&K Stagetech e-Autoralli Itaalia rallil tipus muutusi polnud

T&K Stagetech e-Autoralli Eesti Meistrivõistluste 5. etapp jätkus Portugalist veelgi karmimates oludes Sardiinias, kus sõitjaid ootasid liivased kuid kivised teed. Kiiruskatsed asetsesid enamasti geograafiliselt saare põhjaosas Sassari, Nuoro ja Olbia piirkondades. Kogu ralli vältel sõideti kokku 8 kiiruskatset, katsekilomeetreid kogunes seekord 51,23. mida on poole vähem, kui oli Portugalis. Tegu on hooaja ühe kilomeetrite poolest lühima ralliga ja ka tavapärase 2 hoolduspausi asemel oli seekord 3 hoolduspausi. Rallist võttis osa 66 pilooti, neist katkestasid erinevatel põhjustel vaid 3.

EMV1

EMV1 klassis oli osalejaid seekord 43, neist lõpuni jõudsid 40. Rallil oli kiireim taas Siim Voort Toyotaga, edestades lähimat konkurenti Jürgen Jürisalu ühe minutiga ja 17.685 sekundiga. Talle järgnes Juss Parek, kaotades liidrile +1:49.103. Sellel rallil mahub kümne kiirema sekka 6 Toyotat, 1 Ford ja 3 Hyundaid, mida see hooaeg pole varem nähtud. Kiireima Hyundai piloot oli Erik Kajar, jäädes viiendaks Fordiga sõitva Oskar Orava taha. Erik Kajarist kaugele ei jäänud ka Toyotad, kõigest 1.284 sekundi kaugusele jäi Raido Külaots Toyotaga. Paljude sõitjate kommentaaridest käisid läbi ka põõsaste taga peituvad kivid, kuid oli ka neid, kes jäid oma sõiduga rahule.

Kert Rohtjärv sõnas peale rallit: “Peaksin ütlema, et see ongi üks esimestest rallidest millega ma rahul saan olla üldse. Paar viga tuli, aga olen rahul Itaaliaga”.
Raido Külaots aga kommenteeris oma rallit järgmiselt: “Sai üle kivide kändude see Itaalia sõidetud. Juba recce ajal oli tunda, et see ralli väga ei istu ja Monte Di Ala katsel sai 3x ka välja sõidetud. Järgmine ralli paremini!

Hooaja punktitabelis on endale kindla edu sisse sõitnud Siim Voort 174 punktiga kes edestab lähimat konkurenti Juss Parekut 41 punktiga, Marti Tormi juba 77 punktiga ja Jürgen Jürisalu 84 punktiga.
EMV1 tulemusi näeb siit: 2022 e-Autoralli : 5. etapp - Itaalia / EMV1 tulemused

EMV2

EMV2 klassis võttis rallist osa 23 pilooti, neist kõik ka finišeerusid. Rallil oli kiireim jällegi Ander Sinimäe Škoda Fabia Rally2-ga. Sinimäele järgnes Ford Fiesta Rally2-ga sõitev Karl Reinoja, kaotades liidrile 42.658 sekundit. Kolmanda koha kindlustas Kertin Käblik Hyundai i20 Rally2-ga. Selles klassis mahtus 10 parima sekka 4 Fordi, 2 Škodat, 2 Hyundaid ja 1 Volkswagen, mida juhtis Keijo Laanesar, jäädes 10. kohale ja kaotades liidrile +3:20.684.

Selles klassis kurtis nii mõnigi sõitja selle üle, et keerasid auto üle katuse, ka ralli võitnud Sinimäe ei pääsenud puhtalt: “Itaalia ralli sai sõidetud. Sain ralli peaaegu puhtalt läbitud. Punktikatsel suutsin kuidagi auto üle katuse keerata ja sellest siis ka +5 sekundit penaltit sealt vist punkte ei saa. Olen tulemusega päris rahul.” Ka Karl Reinoja väitis, et sõitis 2 korda rajalt välja.
Ford Fiestaga 6. kohale jäänud Gabriel Veide aga kahtlustas, et pealtvaatajad olevat kive raja äärde vedanud, ka kaardilugejaga ei suutnud ta rahule jääda: “Itaalia... kaardilugeja suutis mõned vead teha, aga sõitja oli tasemel ja püüdis neid vigu korrigeerida. Siiski ühel katsel olid pealtvaatajad kivi teele visanud, mida reccet tehes kindlasti polnud... sinna mingi 7-10 sekundit kaotsi, sest kuidagi spinnis kivimüüri taha. Kokkuvõttes seatud tagasihoidlikust eesmärgist 16 sek parem aeg ja tuleb rahul olla.

Hooaja punktitabelis on liider Ander Sinimäe 156 punktiga, kuid kõigest 9 punkti jääb maha Karl Reinoja. Kolmandal kohal Kertin Käblik jääb juba 55 punkti kaugusele.
EMV2 tulemusi näeb siit: 2022 e-Autoralli : 5. etapp - Itaalia / EMV2 tulemused

Hooaja punktitabel on nähtaval siin: 2022 T&K Stagetech e-Autoralli meistrivõistluste punktitabelid

Järgmine etapp sõidetakse Keenias, mis saab alguse 6. mail. Enne suvepausile minekut on veel tulemas Eesti ja Soome etapid.