HAKKA KOHE SÕITMA!

T&K Stagetech e-Autoralli Keenia etapp lõppes nagu ikka

T&K Stagetech e-Autoralli Eesti Meistrivõistluste 6. etapp sõideti Keenias. Ajalooline Safari ralli oli raske oma pinnase poolest autodele, aga ka paljude võimalike lõikamiskohtade ja suurte kivide tõttu ka ülim katsumus sõitjatele. Kuuma Aafrika päikese all sõideti kokku 75,53 katsekilomeetrit 8 kiiruskatse peale, neist 2 olid ka õhtused katsed. Rallil osales kokku 66 pilooti, erinevatel põhjustel katkestas neist 3 ja lisaks sellele diskvalifitseeriti 4 sõitjat.

EMV1

Kogu ralli vältel oli kindel liider Siim Voort, kes võitis 7 kiiruskatset kaheksast ja ralli lõpuks edestas ta enda lähimat konkurenti Marti Tormi ühe minuti ja 5.845 sekundiga. Kolmandaks jäänud Juss Parek kaotas liidrile 1:41.703 ja napilt neljandaks jäänud Jürgen Jürisalu kaotas parekule vaid 0.373 sekundit. Kaugele ei jäänud ka Raido Külaots, vaid 17.009 sekundi kaugusele. Rallil 5 kiiremat olid jällegi Toyotad, 6. koha hõivas Oskar Orav Ford Fiestaga, Mario Kroonmäe kiireim Hyundai jäi seitsmendaks.

Paljud sõitjad kurtsid peale rallit ebaõnne üle, selle üle kurtis ka Marti Torm: “Hea meel et see Keenia maastikusõit läbi. Paraku pole väga õnne olnud siiani. Loodab et järgnevatel rallidel ei tõuse auto lendu hüpetest, sirgetel ja monitoril pilt ikka sujuvalt toimib…” Ka hooaja liidrit Siim Voorti saatsid mõningad probleemid: “Keenia..kes rohkem lõikab on topis Sai siis kuidagi läbi mõningate probleemidega läbitud. SS2 hakkasid vigurid pihta, pidurdusmaa venis millegipärast üli pikaks(ei olnud asi märjas teekattes) jõudu autol polnud nagu peaks. Sai SS2 lõpul üle kontrollitud pidurid ja gaas. Kõik töötas nagu peaks ja auto muidu ka korras. Ei tea mis kala sees oli. Siis SS3 üritasin veits aega tagasi saada ja lõikasin kurvi liiga sügavalt ja +5s penalti. Oli ka mõningaid hämminguid järgnevatel katsetel kui sõidu lõpus ei loetud aega ära ega näinud oma nime tabelis. Kuid ju olid mingid tehnilised probleemid ning lõpuks ikkagi leidsin oma kõik ajad ilusti tabelis.

Üleüldises punktitabelis suuri muutusi ei toimunud, liider on endiselt Siim Voort, talle järgneb Juss Parek 53 punktilise vahega ja Marti Torm on omakorda maas Parekust 33 punkti. Küll aga mahub 6 punkti sisse ära 6. kohal olev Mario Kroonmäe 86 punktiga, Oskar Orav 85 punktiga ja Sten-Erik Lehtmets 81 punktiga.
EMV1 tulemusi näeb siit: 2022 e-Autoralli : 6. etapp - Keenia / EMV1 tulemused

EMV2

EMV2 klassis oli osalejaid 22, neist 1 katkestas. Klassi kiireim oli Ander Sinimäe Škoda Fabia Rally2-ga. Teine kiireim oli Karl Reinoja Ford Fiesta Rally2-ga, kaotades liidrile 24.587 sekundit. Oma esimese poodiumikoha teenis ära Kusti Muri Volkswagen Polo Rally2-ga mis on ühtlasi ka Volkswagenile esimene poodium sel hooajal. Kiireimaks Hyundaiks osutus sel rallil Raido Mõtsar, jäädes viiendaks ja kaotades liidrile 2:36.378. Ka EMV2 klassi sõitjad kurtsid probleemide ja sõiduvigade üle.

Karl Reinoja kommenteeris oma sõitu sedasi: “Keenia sõidetud. Üldiselt kiirus oli hea ning ralli nauditav kuid kahjuks tuli sisse ka vigu. SS1 sai juba auto külili keeratud ning SS4 anti 10 sekundit trahvi rajalt välja sõitmiste eest. Umbes pool minutit läks kaduma, aga sai ka palju riske võetud ning korralikult surutud. Eks näis kas Eestis saan sõita, aga Soomes olen kindlasti kohal.

EMV2 klassis on konkurents vähe tihedam kui EMV1 klassis. Üldtabelis jätkab endiselt liidrina Ander Sinimäe 191 punktiga, talle järgneb Karl Reinoja olles maas 15p. Kolmandal kohal olev Kertin Käblik jääb Reinojast 62 punkti kaugusele, kuid 4. kohal olev Karl Kristjan Hansen 99 punktiga edestab lähimaid konkurente Theodor Tombachi 8 punktiga, Rait Jansenit 11 punktiga ja Gabriel Veidet 17 punktiga.
EMV2 tulemusi näeb siit: 2022 e-Autoralli : 6. etapp - Keenia / EMV2 tulemused

Hooaja punktitabel on nähtaval siin: 2022 T&K Stagetech e-Autoralli meistrivõistluste punktitabelid

Järgmine etapp sõidetakse 27.05-03.06 kodustel Lõuna-Eesti teedel.