HAKKA KOHE SÕITMA!

EVAL avalikustas oma edasistest plaanidest käesoleval aastal

Möödunud pühapäeval toimus 2022 NB Quality GT Eesti meistrivõistluste viimane etapp, selle tarbeks viidi läbi eriprogramm, milles tutvustati kohale tulnud sõitjaid ja räägiti ka edasistest plaanidest käesoleval aastal, sealjuures öeldi ka paar sõna vastavatud e-poe kohta.

ACC Suvekarikas

Suvel jätkatakse sõitmist meie poolt palavalt armastatud GT3 klassi autodega, aga seda tehakse hoopis Assetto Corsa Competizione platvormil. Esimene etapp toimub põhimõtteliselt kohe. 16. juunil antakse avalöök ACC Suvekarikale, aga enne seda sõidetakse testsõit Barcelona ringrajal, mis toimub 2. juunil. Karikasari kestab kokku umbes kaks kuud, selle aja jooksul sõidetakse 5 etappi. Etappide algusajaks on 20.00, esmalt toimub tunnine vabatreening, seejärel kvalifikatsioon, sprindisõit ja põhisõit. NB! Sõidud toimuvad neljapäeviti. Osalustasu pole.

Vormeli EMV

Võistlushooaeg algab augustis ja kestab 7 etappi, selle jooksul toimuvad sõidud uuendatud Melbourne’i ja Barcelona ringradadel, kalendrist ei puudu ka F1 kalendri pärl Monaco. Sõidetakse ametliku Formula Pro vormeliga, aga sellele on tehtud EVALi poolt väikesed modifikatsioonid. Formaat on sama nagu selle aasta GT hooajal juba kombeks saanud - eelkvalifikatsioon, kust 22 sõitjat saavad otse A-Finaali ja 6 sõitjat liituvad B-Finaalist.