HAKKA KOHE SÕITMA!

T&K Stagetech e-Autoralli Eesti rallil võidud liidritele

T&K Stagetech e-Autoralli Eesti Meistrivõistluste 7. etapp sõideti kodustel Lõuna-Eesti teedel. Rally Estonia oli hooaja teine kõrge keskmise kiirusega ralli. Teed autodele erilised katsumused ei olnud, kuid pilootidele valmistasid raskusi hüpped ja suured künkad. Eestimaa metsade vahel sõideti kokku 71,19 kilomeetrit, mis läbisid ka fännidele tuttavaid kohti - Alaküla hüpet, Truutat ja Kulbilohu rallikrossirada. Punktikatse sõideti Tartus Majoraadi pargis. Rallist võttis osa 71 pilooti, kuid neist 6 diskvalifitseeriti.

EMV1

EMV1 klassi kiireim oli jällegi Siim Voort (Toyota), kes võitis kõik kiiruskatsed ja edestas lähimat konkurenti Marti Tormi (Toyota) 39.013 sekundiga. Kolmanda koha kindlustas Juss Parek (Toyota), kaotades liidrile +45.329. Parima nelja sekka mahtus veel üks Toyota, mida juhtis Sten-Erik Lehtmets, kuid viies koht kuulus juba Ford Fiestaga sõitvale Oskar Oravale, kaotust liidrile +1:18.242. Kuuenda koha kindlustas Jürgen Jürisalu pea 5 sekundilise eduga Hyundai roolis oleva Mario Kroonmäe ees.

Kiireima Fordi piloot Oskar Orav sõnas peale rallit: “Nonii, kodune rallietapp sõidetud. Läks oluliselt paremini, kui ootasin. Muidu ilma vigadeta sõit, aga eelviimasel katsel suutsin teha ühe suurema sõiduvea ja ühe riivamise. Nende kahe vea peale läks kokku umbes 10 sekundit, mis oleks mulle peaaegu koha maksnud. PS-lt ei tule jälle ühtegi punkti kahjuks. Kuna teadsin, et koduetapil väga tugev konkurents (nagu oligi), mõtlesin, et veab kui tulen TOP10sse, eriti, kuna ei leidnud head seadistust endale. Aga praegu jäin arvuti arvestuses kolmandale kohale. Teisest kohast jäi puudu pool minutit ja neljandat kohta edestasin 5 sekundiga. Järgmist fordi edestasin 2 minuti ja 6 sekiga. Ühesõnaga jäin oma tulemusega enamjaolt rahule. Soomes kohtume jälle (loodetavasti poodiumil).

Üldises punktitabelis suuri muutusi ei toimunud. Voort suurendas enda edu konkurentide ees 64 punktini. Tihedam võitlus käib 5. koha peale, kus 4 pilooti mahuvad 5 punkti sisse.
EMV1 tulemusi näeb siit: 2022 e-Autoralli : 7. etapp - Eesti / EMV1 tulemused

EMV2

EMV2 klassis oli osalejaid 22 ja kõik jõudsid ka finišisse. Ei ole üllatus, et võidutses jällegi Škoda Fabia Rally2-ga sõitev Ander Sinimäe, kuid kõigest 9.271 sekundit jäi maha Rait Jansen samuti Škodaga. Kolmandaks jäänud Hyundai rooli keerav Kertin Käblik kaotas liidrile juba 40.385 sekundit. Üldises punktitabelis teist kohta hoidev Karl Reinoja Ford Fiesta Rally2-ga jäi poodiumist 13.299 sekundi kaugusele. Kiireima Volkswagen Polo roolis oli Kusti Muri, kes jäi kuuendaks, kõigest pea 7 sekundi kaugusele Theodor Tombachist, kes kindlustas Fordiga viienda koha. “Kodune ralli puhtalt läbi. Kiirus läks nii suureks, et sõrmedega sai puid katsuda.

Rait Jansen sõnas peale rallit: ”Parim ralli siiani, kuid oli ikkagi vigu mida ei saanud vältida. Meteoroloog pani ikka puusse ja katsed mida tahtsin pushida oli oodatust libedamad ja sellest tulenevalt tekkisid ka vead. Suuremad vead, SS5 kus sai finišis rahvale tehtud, käisin põllul nagu Ott Tänak. SS3 pime katse ja samuti viskas teelt välja ja nina peale lõhkudes sellega ka kaugtuled. Kokku umbes 15sek läks kaduma vigadele. Nüüd jääb oodata mida tagumised mehed tegema hakkavad. Nael kummi ja pidage meeles, et iga katse kohta on 2x rohkem kraavi!

Üldises punktiarvestuses erilisi muutusi ei olnud, Rait Jansen möödus Karl Kristjan Hansenist ja Theodor Tombachist ning tõusis neljandaks. EMV2 tulemusi näeb siit: 2022 e-Autoralli : 7. etapp - Eesti / EMV2 tulemused

Hooaja punktitabel on nähtaval siin: 2022 T&K Stagetech e-Autoralli meistrivõistluste punktitabelid

Järgmine etapp sõidetakse Soomes, mis algab juba 10. juunil, peale rallit on veidi pikem paus kuni juuli lõpuni kui sõidetakse Kreeka ralli.