HAKKA KOHE SÕITMA!

T&K Stagetech e-Autoralli Soome rallil võidukad Voort ja Sinimäe

T&K Stagetech e-Autoralli Eesti Meistrivõistluste 8. etapp sõideti ülikiiretel ja paljude hüpetega Soome teedel. Soome ralli on hooaja kõige kõrgema keskmise kiirusega ralli, kus eksimusteks ruumi ei ole. Ralli sai alguse 2,28 kilomeetrise Harju publikukatsega Jyväskylä linnas ja lõppes 9,79 kilomeetrise Pihlajakoski punktikatsega. Kogu ralli vältel läbiti 93,03 kiiruskatse kilomeetrit. Rallist võttis osa 61 pilooti kuid neist vaid 7 ei saanud kirja lõppaega.

EMV1

Rallit domineeris jällegi Toyota rooli taga Siim Voort, võites kuus kiiruskatset kaheksast ja ralli lõpus edestas lähimat konkurenti Juss Parekut 44.571 sekundiga. Kolmandaks jäi Oskar Orav, mis on ühtlasi ka Fordile esimene poodium sellel hooajal. Viie kiirema sekka mahtusid veel Toyotaga sõitev Sten-Erik Lehtmets ja Hyundaiga kihutav Erik Kajar.

Suurepärase sõidu teinud Oskar Orav kommenteeris oma sõitu järgmiselt: “Lõppude lõpuks õnnestus mul ka Fordiga poodiumile sõita, mida ma olen kaua oodanud. Tänu Soome poodiumile suutsin ma oluliselt vahet vähendada neljanda ja kolmanda vahega. Praegu neljanda kohaga vahe 4 (enne Soomet 28) punkti ja kolmanda kohaga 27 (enne Soomet 51) punkti. Nüüd tuleb täie jõuga edasi pushida ja loota, et suudan hooaja jooksul veelgi Fordi au kõrgel hoida ning poodiumile sõita.

Üleüldises punktitabelis suurendas Siim Voort enda vahet lähima konkurendiga 72 punktini ja Oskar Orav tõusis ühe koha võrra viiendaks.
EMV1 tulemusi näeb siit: 2022 T&K Stagetech e-Autoralli : 8. etapp - Soome / EMV1 tulemused

EMV2

Oma klassis domineeris rallit jällegi Škoda Fabia roolis Ander Sinimäe, kes oli oma klassi kiireim kõikidel kiiruskatsetel ja ralli lõpuks edestas lähimat konkurenti, samuti Škodaga sõitvat Rait Jansenit, 52.557 sekundiga. Poodiumile mahtus veel ka Hyundai i20 roolis Kertin Käblik. Karl Reinoja juhitud kiireim Ford Fiesta jäi neljandaks ja kiireima Volkswageni tõi finišisse Kusti Muri, jäädes kuuendaks. Ainus Citroen jäi 16. kohale, seda juhtis Timo Birken.

Neljandaks jäänud Karl Reinoja kommenteeris oma sõitu peale rallit ja rääkis mis läks valesti: “Kiire Soome läbitud. Ralli kulges üsnagi okeilt kuni eelviimase katseni kus sai paar suuremat puusse sõitu tehtud. Imestasin et auto üldse edasi enam liikus. Powerstagel polnud enam midagi teha kuna auto oli täiesti kutu ja tulin lihtsalt kulgedes läbi. Ilmselt tiitli peale enam sõitu pole, aga peale suve pausi kindlasti üritan kaitsta oma 2. kohta üldtabelis.

Üldtabelis suurendas Ander Sinimäe veelgi enda edu 46 punktini. Ühe positsiooni võrra kõrgemale tõusis Theodor Tombach, möödudes Karl Kristjan Hansenist.
EMV2 tulemusi näeb siit: 2022 T&K Stagetech e-Autoralli : 8. etapp - Soome / EMV2 tulemused

Hooaja punktitabel on nähtaval siin: 2022 T&K Stagetech e-Autoralli meistrivõistluste punktitabelid

Järgmine ralli saab alguse peale suvepausi 29. juulil Kreekas.