HAKKA KOHE SÕITMA!

Meisterlik Voort noppis järjekordse võidu Kreekast!

29. juulist 5. augustini sõideti T&K Stagetech e-Autoralli Eesti Meistrivõistluste 9. etapp Kreeka mägedes. Ralli avakatse sõideti õhtuhämaruses kitsal ja käänulisel Paleohori kiiruskatsel. Sama kiiruskatset läbiti ka tagurpidi punktikatsena. Kogu rallist võttis osa 48 sõitjat, vaid 38 said kirja lõppaja.

EMV1

Kogu rallit domineeris jällegi Siim Voort, võites kõik kiiruskatsed ja edestades enda lähimat konkurenti Marti Tormi kahe minuti ja viie sekundiga. Klassi kolmas, Oskar Orav Fordiga jäi omakorda Tormist pea 26 sekundi kaugusele. Kiireim Hyundai piloot Erik Kajar lõpetas ralli 7. kohal.

Ralli võitja ja punktitabeli liider Siim Voort kommenteeris oma rallit nii: “Kreeka selline mõnus tehniline etapp, kiirused väikesed aga eksimseks ruumi väga vähe. Võrreldes eelnevate etappidega jäi harjutamise aeg suht kesiseks. Ja seda oli ka rajal tunda enda jaoks. Nagu oleks Priusega kogu etapi läbi kulgenud. Ja nagu ikka tuli ka paar tõsisemat eksimust ja SS5 kiire lõik sai liiga kurvi haugatud ja viskas vallist kaljusse ning 5 sekundit penaltit.Kuid õnnelikult kindla peale lõpuni ja sellega Kreeka tehtud. Olgem mõnusad ja kohtume Belgias

EMV1 tulemusi näeb siit: 2022 T&K Stagetech e-Autoralli : 9. etapp - Kreeka / EMV1 tulemused

EMV2

EMV2 klassis võidutses jällegi Škoda roolis olev Ander Sinimäe, kes võitis kuus kiiruskatset kaheksast ja oli ka üldarvestuses poodiumikohal. Lähim konkurent, Fordiga sõitev Karl Reinoja, jäi ralli lõpuks 24 sekundi kaugusele. Kolmanda koha kindlustas Silver Jõffert, mis on nii talle endale kui ka tootjale esimene poodium sel hooajal.

Ralli võitnud Sinimäe sõnas peale rallit: ”Kreeka ralli läbitud väiksemate vigadega koos paari penaltiga. See ralli kõige nauditavam ei olnud minu joaks sest keset katset pidevalt kadus ffb roolilt ja pidin pausile korra mängu panema et see tagasi tuleks. Keskendus kadus ära ja siis tulidki need väiksed vead sisse aga tulemusega saab siiski rahul olla. Klass: P1/Üldis: P3

EMV2 tulemusi näeb siit: 2022 T&K Stagetech e-Autoralli : 9. etapp - Kreeka / EMV2 tulemused

Üldtabelis on Voort enda edu Pareku ees kasvatanud pea 100 punktini. EMV2 klassis on konkurents veidi tihedam, liidri Sinimäe ja teisel kohal oleva Reinoja vahe on 52 punkti.
Hooaja punktitabel on nähtaval siin: 2022 T&K Stagetech e-Autoralli meistrivõistluste punktitabelid

Järgmine ralli sõidetakse 19.-26. august Belgias asfaltteedel.