HAKKA KOHE SÕITMA!

2023 e-Autoralli EMV sai eduka alguse

2023 e-autoralli Eesti meistrivõistluste avaetapp sai alguse 27. jaanuaril, kui sõideti Prantsusmaa Alpides Monte Carlo ralli, kus valitsesid väga erinevad ja keerulised teeolud. Nimelt sõideti puhtal asfaldil, jääl, aga ka lumel. Hooaja avavõistlusest võttis kokku osa 79 rallipaari kahes klassis. Kokku sõideti 13 kiiruskatset. Antud hooaeg sõidetakse Richard Burns Rally platvormil. EMV1 klassis võisteldakse Rally2 klassi kuuluvate autodega ja EMV2 klassis on võistlusmasin kõigile sama, Ford Fiesta Rally3.

EMV1 klassis võidutses Ander Sinimäe Škoda Fabia R5 evoga ja teenis ralliga maksimaalsed 35 punkti. Teiseks jäänud Hyundai roolis olnud Karl Reinoja jäi võitjale alla 40.8 sekundiga, kolmandaks jäänud Siim Voort Škodaga jäi kõrgemast poodiumi astmest kõigest 4 sekundi kaugusele.

Teiseks jäänud Reinoja jagas peale rallit ka kommentaare: “Hooaeg avatud keerulise Monte Carlo ralliga. Nagu ikka siis sellel rallil juhtub momente ja nii ka mul. SS3 läks esimene kurv kohe liiga pikaks ning lendasin vastu kivimüüri, tulemuseks spin ja palju edasi tagasi nikerdamist. SS6 lumetormise ilmaga "sõi" lumevall auto endasse ja sai üle katuse käidud. Tulemuseks mõrane esiklaas ja enam ei näinud mitte midagi, aga sai ikkagi lõppu ära. Enamjaolt oli siiski puhas sõit, eriti meeldisid leg 3 katsed. Viimane leg oli väikseid ärevaid momente ja punkti katseks enam eriti enesekindlust polnud, aga sai kindlalt lõppu tuldud ja korralik tulemus hooajale tehtud. Vaatame mis Rootsis saab, loodame et Hyundai ikka seal ka edasi liigub

EMV1 klassi tulemused: https://www.simracing.ee/media/results/2023/23RC/23Ralli_EMV1_Monte_Tulemused_parandatud_3.pdf

EMV2 klassis oli kiireim Gevin Peet, kes edestas poodiumi teisele astmele jäänud Silver Jõffertit 37.8 sekundiga. Kolmandaks jäänud Emil Lepp jäi juba pea 3 minuti kaugusele.

Viiendaks jäänud Egert Tõkke jagas ka peale esimest rallit oma muljeid: “Esimene etapp siis lõpuks läbitud. Mis ma ikka öelda oskan. Vähemalt ma tean nüüd, et kui vaja siis on mul piisavalt kiirust rally3-ga, et konkurentsis püsida, aga kui ise teen selliseid vigu edasi, siis ei ole siit midagi loota ja loodaks tulevikus natukene paremat katsetevalikut.

EMV2 klassi tulemused: https://www.simracing.ee/media/results/2023/23RC/23Ralli_EMV2_Monte_Tulemused_parandatud.pdf

Järgmine ralli saab alguse 17. veebruaril kui sõidetakse talvine Rootsi ralli.