HAKKA KOHE SÕITMA!

Üllatused USAs tõid uusi nägusid poodiumile

EMV1

Kolmas etapp e-autoralli Eesti meistrivõistluste sarjas sõideti Põhja-Ameerikas, USA teedel. Peamiseks teekatteks oli kruus, kuid sees oli ka mõni asfaldilõik. Rallist võttis osa 60 ekipaaži, neist 35 EMV1 arvestuses ja ülejäänud 25 klass madalamal, EMV2 arvestuses. EMV1 arvestuses oli kiireim jällegi Škodaga võistelnud Ander Sinimäe, kes edestas Ford Fiesta roolis olnud Mario Haugast ühe minuti ja 18 sekundiga. Poodiumile mahtus veel üks Ford, Mario Vendla, kes jäi liidrist juba ühe minuti ja 51 sekundi kaugusele. Ralli pidid pooleli jätma 6 osalejat ja 2 diskvalifitseeriti erinevatel põhjustel.

Esimest korda poodiumile jõudnud Mario Haugas jagas ka kommentaare: “Esimene poodium rallis! Kindlasti mängis rolli taaskord asjaolu, et mõned kiiremad olid sunnitud katkestama, aga hoog rajal on ka kindlasti paranenud võrreldes Rootsiga. Üldiselt sai ralli suuremate vigadeta läbi tuldud. Viimasel leg'il oli paar tehnilist probleemi - Rool disconnectis keset eelviimast katset mille tõttu tuli spin ning punktikatsel feedback lollitas, kadudes ära vahepeal. Rally 3'edelt ka seekord sisse ei saanud, seega positiivne ralli kindlasti!

EMV1 tulemused: https://www.simracing.ee/media/results/2023/23RC/23Ralli_EMV1_USA_Tulemused.pdf
EMV1 punktitabel: https://www.simracing.ee/media/results/2023/23RC/23Ralli_EMV1_USA_Punktitabel.pdf

EMV2

EMV2 arvestuses osustus kiireimaks Gevin Peet, kes edestas Reno Köötsi kõigest 5 sekundiga. Napilt kolmandale kohale jäi Silver Jõffert kes liidrile kaotas 1 minuti ja 37 sekundiga, kuid neljandale kohale jäänud Lauri Hõbelaidi edestas ta kõigest 0.327 sekundiga. Kaugele maha ei jäänud ka 5. kohal lõpetanud Emil Lepp, poodiumikoht jäi nelja sekundi kaugusele. EMV2 klassis ei lõpetanud rallit 2 pilooti, 3 diskvalifitseeriti.

Napilt viiendaks jäänud Emil Lepp sõnas: ”Läbi suure õnne ja õnnetuse sai see ralli lõpuni tuldud. Paljude sõiduvigade kiuste siiski Top5 omas klassis ja päris põnev heitlus Lauri ja Silveriga. Jääme ootame mida Tšehhi asfalt toob!

EMV2 tulemused: https://www.simracing.ee/media/results/2023/23RC/23Ralli_EMV2_USA_Tulemused_Parandatud.pdf
EMV2 punktitabel: https://www.simracing.ee/media/results/2023/23RC/23Ralli_EMV2_USA_Punktitabel_Parandatud.pdf

Järgmine ralli sõidetakse 24-31. märtsil Tšehhis.