HAKKA KOHE SÕITMA!

Keerulised olud Tšehhis tõid uue võitja

Neljas e-autoralli Eesti meistrivõistluste etapp sõideti keerukatel Tšehhi asfaltteedel. Olusid muutis keerulisemaks kindlasti ka pidev vihmasadu. Rallil oli osalejaid kokku kahe klassi peale 58, neist 36 EMV1 klassis ja ülejäänud 22 EMV2 klassis. Kokku läbiti 93,2 kiiruskatsekilomeetrit.

EMV1

EMV1 klassis teenis hooaja esimese võidu Karl Reinoja (Hyundai), kes edestas napilt, kõigest 8 sekundiga, teiseks jäänud Ander Sinimäed (Škoda). Poodiumi viimase koha hõivas Gabriel Simson (Volkswagen), kaotust liidrile 33 sekundit.

Ralli kiireim olnud Reinoja näitas välja rõõmu ka võistlusjärgses kommentaaris: “Jätan siis ka mingid muljed. Ralli eel sai testitud veidi vähem kui eelnevateks rallideks, aga hea tunne oli ikkagi käes. Seadeks läks sama mis Montes, lihtsalt pikemad käigud peale. USA tulemust ei tahtnud korrata ja see läks ka õnneks. Suures pildis ei olegi väga midagi öelda, eks väikseid momente ikka juhtus, aga muidu oli puhas ralli. Korralik tulemus ja punktid käes, näeme Portugalis!

Punktiarvestuses on Ander Sinimäe juba 49 punktilise edu kasvatanud oma lähima konkurendi Karl Reinoja ees. Järgneb Gabriel Simson kes jääb liidrist maha 60 silmaga. Küll aga käib tihe heitlus 4. koha peale, Mario Haugas edestab 5. kohal olevat Mario Vendlat kõigest ühe punktiga ja 6. kohal olevat Allar Arumäge seitsme punktiga.

EMV1 tulemused: https://www.simracing.ee/media/results/2023/23RC/23Ralli_EMV1_Tsehhi_Tulemused.pdf
EMV1 punktitabel: https://www.simracing.ee/media/results/2023/23RC/23Ralli_EMV1_Tsehhi_Punktitabel.pdf

EMV2

EMV2 arvestuses oli kiireim jällegi Gevin Peet. Teine kiireim oli Emil Lepp, kes kaotas liidrile 31.9 sekundit, kolmandaks jäänud Gevin Milpak jäi liidrist veidi üle 2 minuti kaugusele.

Sel hooajal esimest korda oma klassis poodiumile tõusnud Gevin Milpak andis ka omad kommentaarid: “Vägev, endalegi üllatuseks poodiumil. Õpin iga kilomeetriga autot üha paremini tundma ja tunne on vaikselt juba päris hea. Küll aga tuleb jätkuvalt sisse lohakusvigu ja kohti, kus lihtsalt ei julge liigseid riske võtta ja peal hoida. Kõige ärevam moment oli kindlasti punktikatsel, Biskupicel, kus ma ei kuulanud korralikult legendi ja lendasin parem 3 kurvi 5. käiguga. Õnneks ei midagi hullu peale 30-40 sekundi ajakaotuse. Näeme Portugalis, saab olema huvitav ja korralik katsumus.

Üleüldises punktitabelis on 45 punktilise eduga liider Gevin Peet Emil Lepa ees. Kolmandal kohal olev Silver Jõffert jääb tabeli liidrist 54 punkti kaugusele. Jällegi käib tihe heitlus 4. koha peale. Hetkel 4. olev Gevin Milpak edestab Tanel Kasesalu kõigest 3 punktiga, 6. kohal olev Lauri Hõbelaidu 6 punktiga, 5. ja 6. kohta jagavad Eke Tom Paat ja Egert Tõkke jäävad 4. kohast 10 punkti kaugusele.

EMV2 tulemused: https://www.simracing.ee/media/results/2023/23RC/23Ralli_EMV2_Tsehhi_Tulemused.pdf
EMV2 punktitabel: https://www.simracing.ee/media/results/2023/23RC/23Ralli_EMV2_Tsehhi_Punktitabel.pdf

Järgmine etapp sõidetakse nädala aja pärast 14.-21. aprillil Portugalis.