HAKKA KOHE SÕITMA!

Keenia ralli oma hiilguses: suured katkestamised ja uued üllatajad

e-Autoralli Eesti meistrivõistluste seitsmes etapp sõideti ülimalt karmides oludes Keenia savannis. Kahe klassi peale oli osalejaid kokku 42, neist kaks diskvalifitseeriti ja 16 jätsid võistluse pooleli. Kogu ralli vältel läbiti 162,4 kiiruskatsekilomeetrit.

EMV1

EMV1 arvestuses võttis kindla võidu Ander Sinimäe (Škoda). Sinimäe edestas teiseks jäänud Gabriel Simsonit (Volkswagen) kolme minuti ja 45 sekundiga. Poodiumile mahtus ka Mario Vendla (Ford), kaotust liidrile neli minutit ja neli sekundit.

Punktitabelis kasvatas Sinimäe edu Reinoja ees 81 punktile. Sinimäe on sel hooajal olnud võidukas juba viiel rallil, ülejäänud kahel on kiireim olnud Reinoja.

EMV1 ralli tulemused  EMV1 ralli punktitabel

EMV2

EMV2 arvestuses jõudis lõpuni vaid 8 pilooti, ülejäänud 11 pidid ralli pooleli jätma. Kiireimaks osutus Silver Jõffert, kes ralli lõpuks suutis edestada Mario Kaunist kahe minuti ja 15 sekundiga. Klassi kolmas oli Robert Trofimov, kes kaotas liidrile viis minutit ja 21 sekundit.

Peale karmi rallit oli nõus klassis kiireim olnud Jõffert ka kommentaare jagama:”Tulin ka lõpuni, oli väga meeleolukas ralli. 2 radikat suutsin ralli jooksul ära lõhkuda, aga suutsin mõlemad korrad auto katse lõpuni ära venitada ja katsete vahel korda teha. Teine kord oli eelviimasel katsel, kus panin suure hooga vastu tee äärest väljaulatuvat betoonist D-kujulist moodustist, 3.5km enne katse lõppu, aga jõudsin ilusti kohale. Punktikatset sõitsin siis poolkõvera autoga, kuna peale radika katsete vahel rohkem midagi parandada ei õnnestunud. Kahju, et Gevini auto viimasel katsel otsa sai, aga võidu üle vinguda ei saa.

Punktitabelis astus Jõffert liidrile Peetile 18 silma lähemale, vahe peale seitset etappi on nüüd vaid 23 punkti. Kolmandat kohta hoidev Gevin Milpak jääb liidrist juba 66 silma maha.

EMV2 ralli tulemused EMV2 ralli punktitabel

Järgmine etapp sõidetakse 2.-9. juunil Eestis.