HAKKA KOHE SÕITMA!

EVAL Simtech GT sari jätkas hooaega ülipõneva Nürburgringi võistlusega

27 Septembril sai jätku EVAL Simtech GT sari, ning seekord sõideti hooaja üleeelviimane etapp populaarsel Nürburgringil. Enne sõitu hoidis Rait Kilk üldarvestuses veel turvalist edu, ning lootis selle hoidmist jätkata. Taaskord oli väga palju osalejaid - seekord asus võistlustulle 33 masinat.

Kvalifikatsioon Nürburgringi rajal oli seekord üsna tasavägine, kuna esikümme mahtus ühe sekundi sisse. Parima ringiaja 1:36.911 ja kvalifikatsiooni esikoha napsas seekord Henri Sinik (EVAL Sinine), kes suutis esikoha ringiaja sõita oma ajasõidu viimasel ringil. Teise aja sõitis välja Risto Kappet (Veritas Simracing), kaotades Sinikule 0.096 sekundit, kolmandaks jäänud Kevin Korjus (EST 1 Racing) kaotas teisele kohale ainult 0.003 sekundit. Järgnesid neljandal-viiendal kohal RTECH Racing mehed R.Kilk ja N.Barclay, ülejäänud esikümnesse mahutasid end veel M.Haugas, Ka.Korjus, P-A.Lääne, M.Vendla ja L.Uusmägi.

Stardirivi paika pandud, sai alustada 1,2 tunni pikkuse kestvussõiduga, ning ootusärevus oli suur. Võistluse vaatajaid kostitati ülipõneva võidusõiduga, sest sõitjate vahelisi duelle ja kohtade vahetusi oli üpris palju. Henri Sinik suutis lõpetada võidusõidu esimesena, kasutades ära suuremate konkurentide tahapoole langemise ning võtta enda nimele Simtech GT sarja esimene etapivõit, lisaks sai ta ka enda nimele võistluse kiireima ringi. Teisele kohale sõitis end aga üldliider Kilk, finišeerides Sinikust 4.529 sekundit tagapool. Poodiumi viimase astme sai endale Mario Haugas (Simmerling Reissingtiim), teine RTECHi mees Barclay sõitis ennast neljandaks, edestades viiendale kohale sõitnud Mario Vendlat (Rich Racing). Teiselt kohalt sõitu alustanud Kappet lõpetas sõidu alles 15.kohal, kolmandalt alustanud Kevin Korjus sai enda nimele üheksanda koha punktid. 33st startinust võistlejast klassifitseerus finišisse koguni 28 sõitjat.

Sõitjate arvestus suuremaid muutusi ei toonud, Rait Kilk suurendas oma teise koha finišiga edu Haugase ees, samal ajal on Nürburgringi etapivõitja Sinik tõusnud kolmanda koha heitlusse. Meeskondlikus üldseisus teenis selle etapiga kõige rohkem punkte RTECH, ja sellega suurendati natuke ka oma meeskondlikut edu.

INDIVIDUAALNE TOP 3
1. Rait Kilk - 153 punkti
2. Mario Haugas - 109 punkti
3. Mario Vendla - 77 punkti

MEESKONDLIK TOP 3
1. RTECH Racing - 175 punkti
2. Simmerling Reissingtiim - 134 punkti
3. Team KBK - 84 punkti

Simtech GT sarja lõpuni jääb kõigest kaks etappi. Eelviimane võistlussõit sõidetakse 25 Oktoobril Road Atlanta ringrajal 1,2 tunni pikkusena, ning hooaja lõpetab 2,4 tunnine sõit legendaarsel Spa-Francorchamps ringrajal.