HAKKA KOHE SÕITMA!

EVAL Porsche Cup 2020: Adelaide’i thrilleri võitsid Paul August Lääne ja Raimo Kulli

Eesti Virtuaalse Autospordi Liidu (EVAL) seitsme etapiline Porsche Cup 2020 jätkus teise etapi kahe sündmusterohke võidusõiduga Adelaide’i tänavarajal. Keerulisel rajal venisid vahed ebatavaliselt pikaks juba kvalifikatsioonis. Vahed olid suured ka võistlussõitudes, kus esimestena finišeerisid vastavalt Paul August Lääne ja Raimo Kulli.

Adelaide’i rada nõuab sõitjalt äärmist täpsust ja enesekindlust, kuid eksimiseks eriti ruumi ei jäta. Ilmselt oli just see põhjus, mis seekord oli startijaid suhteliselt vähe – 25. Kvalifikatsiooni võitis taas Risto Kappet Gert Raudsepa ees, kuid kui avaetapil Red Bull Ringil lahutasid neid vaid sajandikud, siis seekord oli Kappeti edu ligi pool sekundit. Kuid Kappet ei sõitnud olude sunnil seekord oma koduse harjumuspärase riistvaraga ning see tõotas konkurentidele head šanssi.

Kõik eksisid, Lääne mitte

35-minutilises esimeses sõidus sai Kappet aga ideaalilähedase stardi ning asus kohe võistlejaterivi etteotsa. Juhtgrupp, kuhu talle lisaks kuulusid veel Raudsepp, Lääne, Henri Sinik ja Mario Haugas, tegi ülejäänutega kiiresti selge vahe sisse – kolme ringiga oli lähim jälitaja juba enam kui 10 sekundit maha jäänud. Esiviisik omavahel kemplema ei hakanud ning pikka aega püsisid nad üksteisest vaid mõne kümnendiksekundi kaugusel.

Võitjat otsustavad sündmused hakkasid tasapisi hargnema, kui sõita jäi veel 17 minutit. Haugasel läks üks pidurdus pikaks, Sinik üritas tulutult möödumist ning omavahelise madistamise tulemusel hakkas vahe eessõitjatega kärisema. Esikolmik jätkas kohti vahetamata, ent kui sõita jäi veel 10 minutit, eksis liidrikohta hoidnud Kappet. Viimasest kurvist väljudes tegi ta poolpirueti, kuid suutis siiski auto seintest eemal ja tervena hoida. Esikohalootus haihtus, liidriks tõusis Lääne Raudsepa, Haugase ja Siniku ees, Kappet jätkas viiendal kohal.

Möödus veel neli minutit ja käes oli Raudsepa kord eksida. Pirueti järel käis ta korra ka kaitsepiirdes ning Haugas ja Sinik möödusid, kuid Raudsepp suutis end siiski nende sappa haakida. Liider Lääne edu kasvas hoobilt kolme sekundini ning fantastilist autovalitsemist demonstreerides hakkas ta seda järjepidevalt suurendama.

Ent selgus polnud veel kaugeltki majas. Sõita jäi vaid pisut üle kahe minuti, kui Haugas eksis raja kiireimas, 8. kurvis ning lendas täie hooga rajapiirdesse. Imekombel suutis ta lombaka autoga siiski sõitu jätkata ja viiendal kohal lõpetada. Haugase tuules olnud Sinik takerdus samuti ja Raudsepp pääses temast mööda. Sinikule aga jõudis järele Kappet ning nendevaheline vägev duell kolmanda koha peale kestis finišijooneni – Sinik jõudis sinna siiski 0,184 sekundit varem. Paul August Lääne aga võttis esikoha uhkes üksinduses, edestades Gert Raudseppa lõpuks kuue sekundiga. Sõidu keerukusest räägib fakt, et võitjaga samal ringil lõpetas veel vaid kuus sõitjat, lisaks eelmainitutele veel Rauno Muru ja Janar Tiitus.

Raimo Kulli ülekaalukas võit

Teise, 20-minutilise sõidu stardirivisse paigutatakse avasõidu 15 pööratud järjekorras. Esireast alustasid Argo Jeletsky ja Mihkel Pari, ent esimese sõidu ringiaegu vaadates näisid parimad hoopis kolmandas stardiruudus seisnud Raimo Kulli šansid.

Jeletsky kaotas oma liidrikoha Parile juba kohaltvõtuga kurvidega, kuid ka viimane ei saanud liidrirolli kaua nautida. Kulli langes stardiga küll neljandaks, ent avaringilt tuli juba Pari tuules. Teise ringi keskel Pari korra eksis, Kulli hüppas mööda ja läinud ta oligi. Esimese sõidu peategelastest alustasid kõige paremini Kappet ja Haugas, kes ühe ringiga tõusid üheksandaks-kümnendaks. Lääne ja Sinik seevastu alustasid rahulikult, lõpetades avaringi alles 13. ja 14. kohal. Hoopis halvasti käis Gert Raudsepa käsi, kes sattus esimeses kurvis massiavariisse ja langes 24. kohale. Õnneks jäi auto enam-vähem terveks.

Kolmanda ringi lõpuks oli välja kujunenud selge esikolmik: Kulli, Pari ja Laur Uusmägi. Neljandal kohal olnud Rauno Murule aga lähenes jõudsalt Kappet ning üritas ring hiljem ka möödasõitu. Ent õrna kontakti järel pöördus Kappeti auto korraks rajale risti ning Tanel Kasesalu ja Mario Vendla lipsasid mööda. Lisaks jõudis Kappetile varsti sappa Lääne.

Järgmised olulised sündmused leidsid aset üheksandal ringil, kui teise-kolmanda koha pärast kembelnud Pari ja Uusmägi viimases kurvis teineteisest sõltumatult eksisid ja rajalt välja lendasid. Vendla tõusis nüüd teiseks, Muru kolmandaks, Kappet neljandaks ja Lääne viiendaks. Kappet ei saanud aga kuidagi Murust mööda, Lääne võttis vahepeal tekkinud vahe uuesti kinni ning ühel pidurdusmaal surus end ulmelise manöövriga mööda. Järgmisel ringil klaaris ta samal viisil arved Muruga ning olukorra kasutas ära ka Kappet, kes samuti Murust möödus.

Järjestus Kulli, Vendla, Lääne, Kappet, Muru püsis lõpuni, Kulli võitjana ületas finišijoone 13,5-sekundilise eduga. Nende taga käis aga võitlus viimaste meetriteni. Avaringil palju kohti kaotanud Raudsepp tegi mitu kiireimat ringi järjest ning kui sõita jäi veel kolm minutit, oli kerkinud 14. kohale. Õige tulevärk aga siis alles lahti läks, sest viimastel ringidel õnnestus Raudsepal mööduda koguni seitsmest kaasvõitlejast. Samuti hiilgas vägeva lõpuga avasõidu esimeste seas katkestanud Illar Jürgenson. 25. kohalt startinuna oli ta veel eelviimasele ringile minnes Raudsepast ees, kuid üks konkurent blokeeris möödasõitu liiga ägedalt ja Raudsepp lipsas mõlemast ette. Finišis oli Raudsepp seitsmes ja Jürgenson kaheksas, nende ees sai kuuenda koha Johannes Moor.

Ehkki avaetapil maksimumpunktid teeninud Risto Kappet piirdus Adelaide’is kahe neljanda kohaga, siis tema edu lähemate jälitajate ees hoopis kasvas. Kui pärast esimest etappi oli Kappeti järel teine Hannes Tammpere (Adelaide’is ei startinud) 10-punktilise kaotusega, siis kahe etapi järel edastab Kappet (86 punkti) teiseks tõusnud Raimo Kullit juba 24 punktiga. Kullist vaid kolme punktiga jääb maha mõlemas Adelaide’i sõidus viimastel ringidel eksinud Mario Haugas. Gert Raudsepp tõusis tänu teise sõidu vägevale lõpuspurdile punktitabelis neljandaks ning avaetapil täielikul põrunud, aga seekord hiilanud Paul August Lääne viiendaks. Üldse on punkte teeninud 30 sõitjat.

EVAL Porsche Cupi kolmas etapp sõidetakse 8. novembril Spa Francorchamps’ rajal.

EVALi kodulehekülg: http://www.simracing.ee

Võistluse videosalvestus: https://youtu.be/CPpau_7MIZw ja https://youtu.be/YY0NeFZ6l7w (vabandame tehniliste viperuste pärast)

EVAL Porsche Cupi tulemused: http://www.eval-liiga.net/media/results/2020/PC/2020_Porsche_Cup.html

NB! Tulemused on mitteametlikud kuni protestide lahendamiseni.