HAKKA KOHE SÕITMA!

EVAL Simtech GT sarjas peeti hooaja eelviimane etapp

25.oktoobril jätkati EVAL Simtech GT sarjaga, ning sõitma asuti hooaja eelviimast etappi. 1,2 pikkust võistlussõitu asuti seekord sõitma metsade vahel asuval Road Atlanta ringrajal.

Sellel etappil oli individuaalarvestuse liidril Rait Kilgil võimalik kindlustada üldvõit, kui ta kogub eelviimasel sõidul Mario Haugasest seitse punkti rohkem. Samal ajal oli käimas mitme sõitja vahel heitlus üldarvestuse kolmanda koha peale. Meeskondlikus arvestuses on aga kõik veel lahtine ja mitmed tiimid võivad veel tiitli peale heidelda.

Kvalifikatsioon lõppes üsna väikeste vahedega sõitjate vahel, esimese kahe sõitja vahe oli 0.050 sekundit ja ühe sekundi sisse mahtusid kokku koguni kaksteist sõitjat. Seekord saavutas ajasõidu esikoha EST 1 Racingu mees Kevin Korjus, individuaalne üldliider Rait Kilk (RTECH Racing) oli napilt teine. 0.150 sekundit tagapool esikohast kvalifitseerus teine RTECH mees, seekord oli selleks Chris Shepherd, temaga samast reast alustas sõitu Johannes Moor. Ülejäänud esikümne stardikohad hõivasid H.Sinik, Kaspar Korjus, S.Piirimägi, P-A.Lääne, M.Haugas ning H.Tammpere. Kokku tuli kvalifikatsiooniks muljetavaldavat 32 sõitjat.

Seekordse 1,2 tunnise kestvussõidu sisse mahtus üsna mitmeid põnevaid heitlusi, kohtade vahetusi ning muidugi ka pinget. Sõidu eesotsas erilisi muudatusi ei toimunud, kui stardirivi teises pooles oli mitmeid suuri tõususid sõitjate poolt. Kevin Korjus võttis üsna kindla etapivõidu, ning lisaks sellele sai enda nimele kirja ka võistluse kiireima ringi. Teisena ületas finišijoone viiendalt kohalt alustanud Henri Sinik, olles Korjusest kuus sekundit tagapool. Kolmandana ja neljandana lõpetasid mõlemad RTECHid: Kilk ja Shepherd, nende järel M.Haugas viiendana. 5-6.koht läksid Simmerling Reissingtiimi meeste kätte, Haugase tiimikaaslane J.Moor oli kuues. Liidriga samal ringil lõpetasid seekord H.Tammpere seitsmendal, M.Vendla kaheksandal, Vendla kusjuures tõusis võistlussõidus koguni 23 kohta, alustades 31.kohalt, Ka.Korjus ja R.Läänemets üheksas-kümnes koht, ning Martin Mägi Team KBK värvides lõpetas 11.kohal. 32st startinust klassifitseerus kokku 23 osalejat.

Individuaalses arvestuses on laual veel 50 punkti, ning matemaatiliselt on Mario Haugasel veel üliväike võimalus Kilki edastada, sest vahe on nende vahel 49 punkti ja viimasel, Spa etapil saadakse kaks korda rohkem punkte kui tavaliselt. Tiimide arvestuses on enne viimast etappi laual 90 punkti ja kolmel tiimil on matemaatiline võimalus see võita.

INDIVIDUAALNE TOP 3:
1. Rait Kilk - 169 punkti
2. Mario Haugas - 120 punkti
3. Kevin Korjus - 92 punkti

MEESKONDLIK TOP 3:
1. RTECH Racing - 204 punkti
2. Simmerling Reissingtiim - 155 punkti
3. EST 1 Racing - 115 punkti

Simtech GT sarja hooaja viimane etapp sõidetakse juba 15.novembril Spa ringrajal, ning seekord lõpetatakse hooaeg pikema, 2,4 tunni pikkuse võistlussõiduga, ning oodata on väga põnevat lõppu sellele hooajale.