HAKKA KOHE SÕITMA!

Risto Kappet peremehetses Nürburgringil

Eesti Virtuaalse Autospordi Liidu (EVAL) seitsmeetapiline Porsche Cup 2020 pidas tänavuse viimase võistluse 13. detsembril Nürburgringi niinimetatud sprindirajal, mille pikkus 3,6 kilomeetrit.

Sarja üldliider Risto Kappet jätkas oma kvalifikatsioonivõitude katkematut rida, ehkki seekord oli edu Gert Raudsepa ees vaid 0,09 sekundit. Ent esimeses sõidus tegi Kappet taas ideaalilähedase stardi, kuna Raudsepp takerdus ja teiseks tõusis Mario Vendla. Sellega oligi võitja saatus sisuliselt otsustatud, Kappet edestas lõpuks teise koha saanud Henri Sinikut 17 ja kolmandaks tulnud Raudseppa 23 sekundiga.

Teist võidusõitu alustasid avasõidu 15 esimest pööratud järjestuses, kõige ees Georg Marten Tintse. Tavapäraselt kaootilise avaringi järel oli ta endiselt liider, kuid Risto Kappet oli juba viiendaks tõusnud. Tintse püsis liidrikohal kuuenda ringini, siis Kappet möödus ja võttis ülekaaluka esikoha. 16 sekundit temast hiljem finišeerus Tintse, kellel õnnestus edukalt tõrjuda kõik Raudsepa rünnakud. Porsche-sarja debütant Jürgen Oppi teenis suurepärase neljanda koha.

Kahe viimase, jaanuaris toimuva etapi eel kasvatas Risto Kappet oma edu Gert Raudsepa ees 57 punktini, üldarvestuse kolmas koht jääb nähtavasti Henri Siniku ja Mario Vendla selgitada.

Kappeti triumfimarss

Kappeti 0,09-sekundiline kvalifikatsiooniedu Raudsepa ees tõotas nendevahelist põnevat võistlust, kuid sisuliselt sai võitja selgeks juba esimese mõnesaja meetriga. Kappet tegi hea stardi ja säilitas juhtkoha, kuid veelgi paremini pääses liikuma Mario Vendla tema tagant. Raudsepp ja Vendla läbisid esimesed kaks kurvi külg-külje kõrval, siis puutusid autod korraks kokku ja Vendla pääses ette. Avaringi lõpuks oli Kappet saavutanud Vendla ees 1,2 sekundilise edu, edasi tulid väikeste vahedega Raudsepp, Henri Sinik, Paul August Lääne, Marko Holtsmann, Rait Läänemets ja teised. Selline järjestus püsis kuni kaheksanda ringini, kuid selleks ajaks oli Kappet saavutanud juba ligi kümnesekundilise edu. Jälitajate grupp, kes liidrit isegi enam ei näinud, oli aga kahanenud neljaliikmeliseks ning eesotsas püsis endiselt Vendla, tihedalt tema järel Raudsepp, Sinik ja Lääne.

Vendla rehvid aga hakkasid ilmutama selgeid kulumise märke ning Raudsepp asus üha agaramalt teda ründama. Ühel järjekordsel rünnakul aga eksis temagi ning Sinik lipsas juhust kasutades mööda. Vendla rehvihäda aga üha süvenes ning kaks ringi hiljem pressis Sinik end esimeses kurvis ette. Vendlast üritas mööduda ka Raudsepp, kuid nende autod põrkasid kokku ja kolmas koht langes sülle hoopis Läänele. Raudsepa-Vendla õnneks oli nende edu järgmise grupi ees juba nii suur, et nad said jätkata neljandal-viiendal kohal.

Nende taga aga käis veelgi ägedam taplust kohtadele kuuendast kümnendani viisiku vahel, kuhu kuulusid Janar Tiitus, Illar Jürgenson, Marko Holtsmann, Rait Läänemets ja üllatusena ka Porsche-sarja debütant Jürgen Oppi. Sealgi valitses esimesed kaheks-üheksa ringi suhteliselt stabiilne olukord, aga siis läks paugutamiseks, kus igal ringil mitu korda kohti vahetati. Kaasvõistlejate vigu ära kasutades õnnestus Tiitusel end grupis esimeseks suruda ning kui teised omavahel edasi madistasid, ka püüdmatult eest kaduda.

Esiviisikus püsisid kohad muutumatuna, kuid oli näha, et Lääne ei suuda püsida Siniku tempos, samal ajal jõudis Raudsepp tagant talle järjest lähemale. Ent viimane ei suutnud ka tõsiseid möödumiskatseid teha, kuigi pidurdusmaadel aeg-ajalt end eessõitjale näitas. Niimoodi läbiti neli-viis ringi kuni Lääne esimesse kurvi pidurdamisel eksis ja pirueti tegi ning Raudsepa mööda lasi. 35 minutist jäi tol hetkel sõita veel kümme, ent draamad polnud kaugeltki läbi.

Lääne sai neljandal kohal sõita vaid ühe ringi, kui jättis oma auto rajaperve seisma. Selgus, et tegu oli tehnilise rikkega – rool oli lõpetanud igasuguse töö ja Lääne pidi katkestama. Tema „pärandina“ tõusis Tiitus viiendaks ja Oppi kuuendaks. Esikuuikus olid nüüd vahed suured ja selged ning paistis, et nii kulgetaksegi lõpuni. Ent viimasel ringil tabas väga hea sõidu teinud debütant Oppit valus tagasilöök. Ta oli kütusekoguse arvestamisel jätnud kahe silma vahele soojendusringi ning ehkki kasutas lõpus vaid viiendat-kuuendat käiku, ei aidanud enam seegi. Jürgenson läks mööda juba viimase ringi algul ja finišijoone ületas Oppi alles kümnendana.

Lõppsõna aga ütlesid kohtunikud, kes mitmesuguste rikkumiste eest ohtralt karistusi jagasid. Paika jäi vaid esikolmik Kappet, Sinik (+17 s) ja Raudsepp (+23 s). Priskeimat profiiti lõikas Lauri Laidna, kes viimastel ringidel möödus mitmest kaasvõistlejast, ületas finišijoone seitsmendana ja tõusis karistuste arvel neljandaks. Viienda koha sai lõpuks Tanel Kasesalu ja kuuenda teine debütant Taniel Sõõrumaa, kes kerkis lausa kuus kohta.

Kappet riskis ja võitis taas

Teise, 20-minutilise sõidu stardijärjestus aga pandi paika ilma karistusteta ja nii sai parima stardipositsiooni avasõidus 15. kohal üle finišijoone veerenud Georg Marten Tintse. Kuna Nürburgring on lai, pikkade sirgetega ja möödumiskohtigi jagub, võis arvata, et sedapuhku suudavad avasõidu kiiremad teise kümne keskelt kiiresti ettepoole liikuda ja esikohaheitlussegi sekkuda.

Tintse suutis stardis edu hoida, kuid teiseks tõusis tänu avakurvi filigraansele pidurdusmanöövrile kaheksandalt kohalt alustanud Marko Holtsmann. Nende taga käis kõva madin ning Tintsel-Holtsmannil õnnestus üheainsa ringiga saavutada selge edumaa ülejäänute ees. Ent ka Kappet oli tõusnud 15. kohalt viiendaks ja veelgi ägedamalt kerkis Lääne – viimaselt ehk 26. kohalt kolmeteistkümnendaks.

Teise ringi algul läks Kappet Kasesalust mööda neljandaks ning ringi keskel kolmandaks, kui kasutas ära Oppi sõiduvea. Liider Tintse oli vaid 3,4 sekundit eespool ning sai selgeks, et Kappet läheb välja kindla esikoha peale. Etterutates võib öelda, et see tal õnnestuski. Holtsmann jäi selja taha viienda ringi esimeses kurvis ja Tintse täpselt samas kohas ring hiljem.

„Poolajaks” oli Kappeti edu Tintse ees kolm sekundit, järgnesid väikeste vahedega Vendla, Holtsmann, Raudsepp, Oppi, Kasesalu, Lääne ja Jürgenson. Raudsepp paistis selles grupis kõige kiirem ja hakkas otsima võimalust Holtsmannist mööduda, kuid seistsmendat ringi lõpetades pingutas üle ja vähe puudus, et oleks viimasest kurvist otse boksimüüri põrutanud. Nende ees käis Vendla väsimatult peale Tintsele ja ehkki viimane aeg-ajalt väikesi vigu tegi, siis Vendlale võimalust ta ei andnud. Nende kahe võitluspaari järel ootas oma võimalust ka Oppi, seitsmendaks tõusnud Lääne oli juba aupaklikku kaugusse jäänud.

Lahendus saabus 10. ringi algul kui Vendla pidurdamisel Tintsele selga sõitis ja ise pirueti tegi. Tintse pääses imekombel puhtalt, Holtsmann aga jäi hetkeks Vendla taha „karpi“ ja Raudsepp pääses midagi tegemata mööda. Vendla hädad aga sellega ei piirdunud. Hetk hiljem põrkas ta kokku veel Läänega, käis korra rajalt väljas ning jätkas üheksandana.

Kuus minutit jäi veel sõita ning nüüd keskendus tähelepanu Tintsele, kes kaitses oma teist kohta Raudsepa vastu. Raudsepp küll üritas, kuid iga ürituse järel istus Holtsmann tal kohe kukil ja see andis omakorda hingamisruumi Tintsele. Ka Oppi püsis vapralt selle kolmiku kannul ning järjest lähemale hiilis Lääne.

Viimasel ringil asus Raudsepp eriti jõuliselt Tintset ründama, aga too kaitses positsiooni meisterlikult ja lõpetaski teisena, Raudsepp, Holtsmann, Oppi ja Lääne tema tuules. Kappet oli võitjana üle finišijoone veerenud juba 16 sekundit varem.

Seekord jagati karistusi vähem, kuid Holtsmann kukkus siiski neljandalt kohalt seitsmendaks. Oppi seevastu tõusis neljandaks, rivi lõpust startinud Lääne viiendaks ja Vendla kuuendaks. Mõlema sõidu kiireima ringi tegi Kappet ja mõlemal korral jäi ta vaid paari kümnendikuga alla oma kvalifikatsioonitulemusele.

Kappeti kaks võitu ja Raudsepa kaks kolmandat kohta venitasid nende vahe punktitabelis 57 punktile (227:170). Kolmanda koha duellis võitis Sinik Vendla vastu veel kaks punkti juurde, aga seis 153:148 jätab siin otsad lahti. Üldse on punkte teeninud 39 sõitjat.

Sarja võitjale pani peasponsor, Porsche Tallinna esindus Auto 100 välja osalemise Porsche Sõiduelamusel 2021 hooajal Pärnus Audruringil.

EVAL Porsche Cupi kuues, eelviimane etapp sõidetakse 10. jaanuaril 2021 taas Saksamaal, seekord Hockenheimis.

EVALi kodulehekülg: http://www.simracing.ee
Võistluse videosalvestus (vabandame katkestuse eest teise sõidu keskel): EVAL 2020 Porsche Cup @ Nürburgring

EVAL Porsche Cupi tulemused: http://www.eval-liiga.net/media/results/2020/PC/2020_Porsche_Cup.html