HAKKA KOHE SÕITMA!

EVALi Simtech GT sari jätkas järjekordse etapiga

7.juunil peale mõnenädalast pausi sai jätku EVALi Simtech GT sari, ja seekord sõideti kestvussõit Laguna Seca ringrajal. Laguna Secale oli seekord sõitma tulnud kokku 28 sõitjat.

Head kvalifikatsiooniseeriat kereautodega jätkas Rait Kilk (RTECH Racing), kelle jaoks oli see hooaeg kolmas kord, kus ta alustas võistlussõitu esikohalt. Tema ringiaeg 1:20.127 oli 0.161 sekundit kiirem teise aja sõitnud K.Korjusest (EST 1 Racing). Ühe sekundi sisse said veel aja kirja neli sõitjat: R.Okas (EVAL Must), M.Haugas (Simmerling Reissingtiim), J.Moor (Simmerling Reissingtiim) ja P-A.Lääne (Motoorne Rahutus), ülejäänud esikümne ajad jäid ligi 1.5 sekundi vahemikku.

1,2 tunnine kestvussõit tõi kaasa mitmeid katkestamisi ja intsidente. Kilk juhtis sõidu esimest poolt kuni boksipeatusteni, tänu heale boksitaktikale suutis Kevin Korjus üle võtta liidrikoha Rait Kilgilt ja juhtida kuni sõidu lõpuni, ning lõppude lõpuks sai Korjus kirja Simtech GT hooaja esimese etapivõidu. Korjuse edu teise koha saanud Mario Haugase ees oli 9.998 sekundit, R.Kilk jäi kolmandaks, aga sai enda nimele võistluse kiireima ringi, ajaks oli 1:20.796. Esikolmikule järgnesid J.Moor neljandana, S.Palu viiendana, R.Okas kuuendana, R.Muru seitsmendana, M.Pari jäi kaheksandaks, K.Sein üheksandaks ja M.Holtsmann oli kümnes. Kohtadele 11-15 jäänud sõitjad said ka punkte, nendeks olid K.Kõiv, T.Kasesalu, L.Laidna, R.Vakrõõm ja H-F.Urm.

Individuaalses arvestuses tulid nii Haugas kui ka Korjus Kilgile natukene lähemale, aga mitte palju ning R.Kilgi üldedu M.Haugase ees on 44 punkti. Meeskondlikus arvestuses teenis enim punkte Simmerling Reissingtiim, kes kogus Laguna Seca etapilt 33 punkti ja tänu sellele on nad RTECH Racingule tulnud tunduvalt lähemale, nende vahe suvepausile minnes on 24 punkti.