HAKKA KOHE SÕITMA!

EVALi Vormel 3 sarjas toimus hooaja eelviimane etapp

17.mail toimus EVALi Vormel 3 sarjas hooaja eelviimane etapp, ning seekord sõideti vana kooli Zandvoorti ringrajal, mis on sel aastal saanud ka veidi uuendusi. Selleks sõiduks oli kvalifikatsiooniks kohale tulnud 33 sõitjat.

Kvalifikatsioon lõppes ülipõnevalt. Esikoha saavutas seekord Rait Kilk (RTECH Racing), kes oli kõigest 0.050 sekundit kiirem kui teise koha saanud Kevin Korjus (Simtech RT). Stardirivis järgnesid M.Vendla kolmandana, M.Haugas neljandana, P-A.Lääne viiendana, E.Kühn oli kuues, Kaspar Korjus seitsmes, M.Leotoots kaheksas, R.Kadapik üheksas ja kvalifikatsiooni esikümne lõpetas K-M.Sei.

Esimene sõit oli väga sündmusterohke, sest mitmed keskmikud suutsid tõusta punktikoha lähistele kohtadele, samal ajal aga mõnedel kiirematel sõitjatel esimene sõit ebaõnnestus ning langesid rivis tahapoole. Rait Kilk (RTECH Racing) aga hoidis terve sõidu vältel esikohta ja teenis etapivõidu. Pjedestaalile sõitsid veel M.Haugas (Simmerling Reissingtiim) ja M.Vendla (Rich Racing). Ülejäänud punktikohad teenisid välja M.Leotoots (neljas), P-A.Lääne (viies), R.Kadapik (kuues), K-M.Sei (seitsmes), E.Kuhn (kaheksas), L.Uusmägi (üheksas) ning R.Muru (kümnes).

Teisel sõidul alustas esikohalt esimeses sõidus kaheksanda koha saanud Erich Kühn (EVAL Punane), R.Kilk alustas teist sõitu kaheksandalt kohalt. See sõit möödus suuremate probleemideta: Kühn hoidis esikohta terve sõidu ja teiselt kohalt alustanud Karl-Markus Sei (Novus Racing Team) hoidis oma teist kohta. Kolmandaks jäi M.Vendla, esikaheksasse jõudsid ja punkte teenisid R.Kilk (neljas), M.Haugas (viies), M.Leotoots (kuues), Kevin Korjus (seitsmes) ja R.Kadapik (kaheksas). Kevin Korjus kusjuures alustas seda sõitu alles 31.kohalt ning tõusis kogu sõidu ajal 24 kohta, et finišis koguda seitsmenda koha punktid.

Individuaalses arvestuses vähenes esikahe vahe märgatavalt, aga mitte palju. R.Kilk jääb enne viimast etappi vanemast Korjusest maha 41 punktiga. Samamoodi vähenes ka meeskondlikus arvestuses esimese kahe vahe, kuna RTECH kogus sellelt sõidult kõige rohkem punkte.

INDIVIDUAALNE TOP 3
Kevin Korjus 233 punkti
Rait Kilk 192 punkti
Risto Kappet 138 punkti

MEESKONDLIK TOP 3
Simtech Racing Team 398 punkti
RTECH Racing 198 punkti
Simmerling Reissingtiim 190 punkti
 

Vormel 3 hooaja lõpuni on jäänud ainult üks etapp. Lõppvaatus sõidetakse juba 14.juuni õhtul, kui sõitjad võtavad ette Macau tänavaringraja.