HAKKA KOHE SÕITMA!

EVALi Vormel 3 jätkas oma hooaega Sotši radadel

17.mai õhtul sai jätku EVALi Vormel 3 hooaeg seitsmenda etappiga, mis toimus Sotši ringrajal. Võistluseks ol taas kohale tulnud korralik arv sõitjaid- Sotšis osales kokku 38 sõitjat.

Kevin Korjus (Simtech RT) jätkas kvalifikatsioonis oma head vormi vormeli roolis, kui sai enda nimele järjekordse kvalifikatsioonivõidu ja 4 lisapunkti. Tema ringiajaks jäi 1:57.950, mis oli 0.286 sekundit kiirem tema tiimikaaslasest R.Kappetist, kes alustas ka esireast. Esireast jäi 0.017 sekundit puudu R.Kilgil, ülejäänud esikümne moodustasid S.Piirimägi (neljas), Ka.Korjus (viies), J.Moor (kuues), K-M.Sei (seitsmes), M.Nõmme (kaheksas), H.Tammpere (üheksas) ja M.Haugas (kümnes).

Esimene sõit tõi aga mitmeid tõususid ja langusid ning uusi nimesid punktisaajate hulka. Sotši esimese sõidu võitis R.Kappet (Simtech RT), kes pole Vormel 3s veel etappi võitnud. Võidust jäi napilt ilma noorem Korjus ehk Kaspar (Ellen Racing), kaotades ainult 0.401 sekundit. Kolmandaks tuli seekord S.Piirimägi (GeePee Taavi), kaotust võitjale 1.586 sekundit. Järgnesid M.Haugas neljandana, M.Vendla viiendana, K.Korjus kuuendana, H.Tammpere seitsmendana, R.Kilk üheksandana. Kaks uut meest jõudsid punktidele, M.Leotoots jäi kaheksandaks ja sai 4 punkti, K.Liiv oli kümnes ja sai 1 punkti.

Teise sõidu stardirivis, nagu ikka pöörati esimese sõidu esikaheksa ümber. Kui esimene sõit möödus suuremate probleemideta, siis teises sõidus hakkas juhtuma. Peale mõningaid restarte ja avariisid, mis elimineeris enamikku stardirivist, sai etapivõidu S.Piirimägi. Tema edu teise koha saanud M.Haugase ees oli ligi sekund, poodiumi madalamale astmele jõudis Kaspar Korjus, kes oli oma vennast Kevinist napilt ees. Järgnesid P-A.Lääne (viies), E.Kuhn (kuues), E.Tubin (seitsmes) ja M.Vendla (kaheksas) viimastel punktikohtadel.

Individuaalses arvestuses on asi põhimõtteliselt kindel- Kevin Korjuse edu teiste ees on juba 80 punkti ning Vormel 3 sarja üldvõit on tal peaaegu kindlustatud. Samamoodi ka meeskondlikus arvestuses, Simtech RT on ees juba 230 punktiga, aga ülejäänud esikolmikus on toimunud muudatused.

INDIVIDUAALNE TOP 3:
Kevin Korjus 231 punkti
Rait Kilk 151 punkti
Risto Kappet 138 punkti

MEESKONDLIK TOP 3:
Simtech Racing Team 396 punkti
Simmerling Reissingtiim 166 punkti
GeePee Taavi 159 punkti

EVAL Vormel 3 hooaja lõpuni jääb ainult kaks etappi ja 4 sõitu, enne sõidetakse eelviimane etapp 31.mail Zandvoorti ringrajal ja hooaja lõpetab 14.juunil olev Macau etapp.