HAKKA KOHE SÕITMA!

EVAL Simtech GT Monza kokkuvõte

10.mai oli päev, kui jätkus EVALi Simtech GT hooaeg, ning seekord toimus võistlus Monza ringrajal. Kvalifikatsiooniks oli kokku tulnud 33 sõitjat, üks vähem kui Silverstone´I etapil.

Rait Kilk (RTECH Racing) jätkas oma suurepärast vormi Simtech GT sarjas ning võttis jälle kvalifikatsioonivõidu, ringiajaga 1.47.197, mis oli 0.388 sekundit kiiirem kui teise koha aeg S.Piirimägi (GeePee Taavi) poolt. Esikümnes väärilise ringaja said veel M.Haugas (kolmas), H.Tammpere (neljas), R.Läänemets (viies), R.Okas (kuues), T.Jõgi (seitsmes), P-A.Lääne (kaheksas), M.Vendla (üheksas) ja M.Mägi (kümnes).

1,2 tunnine kestvussõit kereautodega Monzas oli väga põnev, sest kohtade vahetusi toimus üldiselt palju keskmikute seas, aga lõppuidelõpuks jäi finišis esikolmik samaks, mis kvalifikatsioonis. Kilk võttis kindla eduga etapivõidu, ligi 15 sekundiga Piirimäe ees, Haugas jäi kolmandaks. Tammperel jäi poodiumikohast puudu ligi 3,1 sekundit, aga jäi kokkuvõttes neljandaks. Järgnesid R.Okas, M.Vendla, R.Läänemets, M.Mägi, K.Korjus ja K.Sein, kes tõusis sõidus kõige rohkem kohti ülespoole, 26ndalt stardikohalt lõpuks kümnendaks.

Individuaalses arvestuses suurendas Kilk taas oma üldedu teiste võistlejate ees, vahe teise koha sõitjaga on 48 punkti. Ühtlasi on Kilk hetke maksimumist 100st punktist koguda 95 punkti, olles võitnud kolm etappi ja jäänud korra teiseks. Meeskondlikus arvestuses suurendas RTECH edu teiste ees, aga Monza etappilt kogus kõige rohkem punkte GeePee Taavi võistkond, ning nende jaoks olid need hooaja esimesed punktid.

INDIVIDUAALNE TOP 3
Rait Kilk 95punkti
Mario Haugas 47punkti
Kevin Korjus 36punkti

MEESKONDLIK TOP 3
RTECH Racing 105punkti
Simmerling Reissingtiim 63punkti
EST 1 Racing 42punkti

Simtech GT sarjas on enne suvepausi veel üks etapp, ning see toimub Laguna Seca ringrajal 7.juunil.