HAKKA KOHE SÕITMA!

EVAL 2020 Vormel 3 Monza Kokkuvõte

3.mail õhtul jätkus EVAL Vormel 3 hooaeg kuuenda etappiga, mis toimus Monza ringrajal. Selleks sõiduks oli taas võistlusrivisse lisatud uusi võistkondi, ja seekord oli neid kaks: Lootus Simracing ja Desperaado Motorsport. Tänu uute tiimide lisamisele purustati taas Vormel 3 võistlejaterekord: Monza etappiks oli stardis täisrivi ehk 40 autot.

Kvalifikatsioonivõidu sai seekord esimest korda sel hooajal Sten Piirimägi (GeePee Taavi), ajaga 1.44.196. Ta alistas kvalifikatsioonis teise koha saanud K.Korjust (Simtech) 0.194 sekundiga, esikolmiku lõpetas J.Moor (Simmerling Reissingtiim), kaotust esimesele koghale 0.209 sekundit. Ülejäänud esikümnes alustasid sõitu H.Tammpere, M.Haugas, R.Kappet, Kaspar Korjus, M.Vendla, R.Kilk, ja P-A.Lääne.

Esimene sõit oli väga põnev ja sündmusterohke. Peale tuliseid lahinguid võistlejaterivis võttis Ke.Korjus ikkagi sõidust oma ja sai oma nimele järjekordse etapivõidu. Finišis suutis ta edestada Piirimäge eriti napilt, 0.672 sekundiga. Korjuse jaoks oli see juba hooaja seitsmes etapivõit. Poodumikoha teenis veel välja ka M.Haugas. Punktikohtadele sõitsid end veel ka Ka.Korjus (neljas), R.Kappet (viies), M.Nõmme (kuues), M.Vendla (seitsmes), J.Moor (kaheksas), R.Kilk (üheksas) ja T.Jõgi (kümnes). 40st sõitjast lõpetas esimese sõidu 31 osalist.

Teiseks sõiduks pöörati esikaheksa ümber ja esikohalt alustas J.Moor. Teine sõit oli samuti põnev ning kohtadevahetusi oli kõikjal võistlusrivis. Moor suutis püsida esikohal terve sõidu ja võttis oma Vormel 3 esimese etapivõidu Ke. Korjuse ees, kes alustas sõitu 8.kohalt. Kolmanda koha sai M.Nõmme, esikümnesse jõudsid ka M.Haugas, M.Vendla, R.Kilk, R.Okas, Ka.Korjus, E.Tubin ja G-M.Tintse.

Individuaalses arvestuses suurt muudatust ei toimunud. Kevin Korjus suurendas oma üldedu R.Kilgi ees veelgi ja tema edu suurenes 58 punkti peale. Meeskondlikus arvestuses kogus taas Simtech RT kõige rohkem punkte ja nende edu RTECHi ees on üsna suur.