HAKKA KOHE SÕITMA!

Simtech GT Silverstone kokkuvõte

EVALi Simtech GT 2020 hooaeg jätkus 5.aprillil kolmanda etapiga, mis sõideti Silverstone´i ringrajal. Võistluseks oli kohale tulnud väga palju sõitjaid, kvalifikatsioonis osales 34 sõitjat.

Peale väga põnevat ja intrigeerivat kvalifikatsiooni, suutis esikoha napsata Rait Kilk (RTECH Racing), kelle võimas kvalifikatsiooniring 1.57.292 tõi talle ligi 0,4 sekundilise edu teiste ees. Esireast alustas veel K.Korjus (EST 1 Racing), ühe sekundi sisse mahtusid veel J.Parek (Novus Racing Team), P A.Lääne (Thunderstrike Racing Team), M.Vendla (RICH Racing), R.Okas (EVAL Must) ja J.Moor (Simmerling Reissingtiim). Võistlusrivis toimusid enne sõitu mõned muudatused, kuna oli võistlejaid, kes said eelmisel sõidul Daytonas karistada, ning neile jagati erinevaid kohakaristusi, sealhulgas ka Moorile ja Uusmäele.

Kui kõik oli paigas, sai alustada 1,2 tunnise kestvussõiduga. Tänu heale sõidukiirusele ja strateegiale suutis etappi võita esikohalt alustanud Kilk, kelle edu Korjuse ees oli 1.492 sekundit. Poodiumi madalamale astmele jõudis Parek, kes sõidu alguses sai kehvalt liikuma, aga suutis ikkagi läbi võistlusrivi kolmandaks tulla. Esikümnesse jõudsid veel M.Haugas (Simmerling Reissingtiim), kes ülinapilt jäi poodiumilt välja, viies tema tiimikaaslane Moor, kuues Vendla (RICH Racing), seitsmes Lääne, kaheksandaks jäi R.Muru (Veritas Simracing), esikümne lõpetasid Okas ja I.Jürgenson (Motoorne Rahutus). Punkte teenisid veel M.Pari, T.Raudsik, E.Tubin, K.Sein ja M.Holtsmann. Tubin kusjuures tegi päeva parima sõitja väärilise võistluse, kuna ta alustas võistlust viimaselt, 34.kohalt, ja tõusis sõidu jooksul kokku 21 kohta. Võistluse kiireima ringi korjas enda nimele M.Vendla, ajaga 2:00.760.

Individuaalses ja meeskondlikus arvestuses kolmas etapp muutusi ei toonud. Kilk kasvatas oma üldedu Haugase ees juba 28-punktiliseks. Samamoodi on tal käsil ka hea seeria, sest kõigil kolmel Simtech GT etappidel on ta jõudnud poodiumile igal sõidul ja nendest võtnud ka kaks etapivõitu. Meeskondadest juhib endiselt üldarvestust RTECH Racing 77 punktiga.