HAKKA KOHE SÕITMA!

EVAL Vormel 3 Spa etapi kokkuvõte

22. märtsi õhtul toimus EVALi Vormel 3 sarja 4.etapp Spa-Francorchamps ringrajal. Enne sõidu algust tehti Vormel 3 sarjas ajalugu, kuna kvalifikatsiooniks oli kohale tulnud 32 meest, mis on praeguse seisuga selle sarja rekord.

Kvalifikatsioonivõidu ja 4 lisapunkti suutis võtta Kevin Korjus ringiajaga 2.09.786. Tema kõrvalt startis esireast veel Rait Kilk, kes oli Korjusest ainult 0.100 sekundit aeglasem.

Peale väga põnevat esimest sõitu, napsas esikoha Simtech GT mees Kevin Korjus, kes lõpuks võttis etapivõidu Rait Kilgi (RTECH) ees ligi 3.724 sekundiga. Poodiumile jõudis veel ka Korjuse tiimikaaslane Risto Kappet (kaotust võitjale 4.421 sekundit), tema järel finišeeris ülejäänutest neljandana Hannes Tammpere (GeePee Taavi). Sõidu üks üllatajaid oli Laur Uusmägi (Rich Racing), kes tänu puhtale sõidule suutis sõidu lõpetada suurepärasel viiendal kohal. Ülejäänud esikümne lõpetasid Juss Parek (Novus Racing Team) 6.kohal, kes võitles pikalt sõidu jooksul Johannes Mooriga (Simmerling Reissingtiim), Mario Haugas (Simmerling Reissingtiim) sai 7.koha ning Moor ise jäi 8ndaks. Sten Piirimägi (GeePee Taavi) oli sõidu vältel kõrgete punktikohtade eest võitlemas koos Mario Vendlaga (Rich Racing), aga neil tuli leppida 9nda ja 10nda kohaga.

Teises sõidus oli stardijärjestus muudetud ning peale eelmise sõidu esikaheksa ümberpööramist alustas teist sõitu esikohalt Johannes Moor. Kui esimeses sõidus suuremaid probleeme ei olnud, siis teises sõidus hakkas juhtuma. Enne esimese ringi lõppu leidis aset suur avarii, mis lõpetas paljude kiiremate sõitjate võistluse väga kiirelt, nende hulgas ka tiitlipretendendite Rait Kilgi ja Risto Kappeti sõidu. See andis võimaluse Kevin Korjusele, kes alustas 8.kohalt, tulla läbi stardirivi aina ettepoole, ning suutis lõpuks võtta ka teise etapivõidu Spa ringrajal, ning võtta ohjad üle individuaalses arvestuses. Esikohalt alustanud Johannes Moor lõpetas teisena, tema tiimikaaslane Mario Haugas kolmandana. Moor korjas enda nimele ka võistluse kiireima ringi, ajaga 2.11.659. Punkte teenisid veel Sten Piirimägi, Laur Uusmägi, Indrek Reemets, Enno Tubin ja Reiko Lill. Sõidu suutis lõpetada 30st autost 15.

Punktiseis individuaalses ja meeskondlikus arvestuses peale Spa-Francorchamps etappe: