HAKKA KOHE SÕITMA!

Rootsi ralli kokkuvõte

Rootsis Värmlandi maakonnas peetud etapp on jõudnud eduka lõpuni. Ilmataat pakkus meile sel korral väga keerulisi olusid. Lumesadu oli pidev ning selge taevas paistis ainult neljal katsel kaheteistkümnest.

Rasked teeolud mängisid kindlasti rolli ka lõpetanute osakaalus. Seekord oli stardinimekirjas 198 sõitjat ning lõpuni jõudis neist vaid 103. Lõpetanute protsent oli 52, mis on 7 protsendipunkti vähem kui eelmisel korral Monacos (59.2%).

Ralli oma kiirete, looklevate ja lumiste teedega pakkus põnevust kuni lõpuni. Sel korral osutus kiireimaks Ford Fiesta R5 roolis olev SpeedSensei ehk Siim Põdra. Ta näitas stabiilset kiirust kogu ralli vältel ning suutis konkurendid selja taga hoida. Ralli keskmiseks kiiruseks kujunes tal lausa 122,8 km/h ning ka katsevõite kogunes kolm.

Kuid rallivõit ei tulnud lihtsalt. Alates kuuendast katsest oli võitja selja taga meeskonnakaaslane Märt Pajusalu, kes ihkas vaid üht - poodiumi kõrgeimat astet. Enne viimast katset lahutas Pajusalut liidrikohast vaid 6,1 sekundit ning punktikatsele läks Pajusalu täie gaasiga. Pajusalu võitis punktikatsel liidrit 2 sekundiga ning teenis endale 5 lisapunkti. Kahjuks ei piisanud sellest aga ralli võiduks. Vahe esikohaga jäi 4 sekundit ning leppida tuli hõbedaga.

Super tulemuse tegi ka Asko Abel, kes tundis end Rootsis palju kodusemalt kui Monacos, kus lõpptulemuseks jäi alles seitsmes koht. Härra Abel saavutas Värmlandi radadel kolmanda koha ning kaotust võitjale kogunes 25 sekundit. Tema oli ka punktikatse kolmas ning mõned lisapunktid talle ka laekusid.

Ralli 2 klassis võitis Ander Sinimäe kindlalt. Teise koha saavutanud Kristjan Juur oli liidrist aeglasem 1 minut ja 3 sekundit. Poodiumi kolmandale astmele kerkis Kristo Jõgi, kaotades liidrile 1 minuti ja 53 sekundit. Ralli 2 punktikatselt noppis 5 lisapunkti rallivõitja Ander Sinimäe.

Meeskondlikus arvestuses tõusis liidriks Safety Crew 144 punktiga. Järgnevad OG Motosport 136 ja KR Racing Team 96 punktiga.

Monacos ralli katkestanud Oliver Põld saavutas Rootsis 17. koha ning kommenteeris sõitu järgnevalt: "Pärast Monte Carlo katastroofilist lõpetamist neljandal katsel oli tähtis saada uuesti rajale. Kokkuvõttes võib tulemusega rahule jääda, auto oli hea, olud keerulised. Let's see."

Janar Tiituse kommentaar (36. koht R1): "Eesmärk: sõita lõpuni. Olulist treeningut teinud ei olnud. All in all jäi kummitama esimese katse äpardus, aga muus osas rahulolev."

Priit Lehes (DNF): "Pikki silla piiret auto puruks ja sinna ma jäin. Teine ralli, teine DNF."

Järgmine ralli toimub Kreekas 28.02-09.03 2020.