HAKKA KOHE SÕITMA!

Monte-Carlo ralli kokkuvõte

Monte-Carlo ralli on selleks korraks läbi saanud. Kurvilistel ja libedatel mägiteedel leiti kiireimad sõitjad

esmakordselt kahes klassis: Ralli 1 ja Ralli 2. Rallil osales 201 registreerunud sõitjat ning neist finišeerus 119,

mis teeb katkestunute osakaaluks 41% - märk väga keerulistest oludest.

Ralli 1 kategooria võitis ülekaalukalt CrazyNevada ehk Gert Raudsepp, talle järgnesid Tauri Telling (+00:40.630) ning

napilt kolmandaks jäänud Märt Pajusalu (+00:43.413). Gert võitis samuti Ralli 1 klassi punktikatse, teenides lisaks

5 punkti. Teine oli Siim Põdra, kolmas Märt Pajusalu. Ka katsevõite oli Gert Raudsepal kõige rohkem – kaheksa.

Katsevõitjaid oli veel: kaks katset võitis Tauri Telling, ühe katse Märt Pajusalu ja Robert Virves.

Ralli 2 klassis võttis samal viisil võidu Alo Pendla, edestades teisele kohale platseerunud Siim Šinkarevit

46 sekundiga. Kolmanda koha saavutas Ken Kivi olles 51.3 sekundit aeglasem kui liider.

Tiimide arvestuses tõusid liidripositsiooni jagama OG Motosport ja Safety Crew 66 punktiga.

Kolmanda koha haaras KR Racing Team 64 punktiga. Järgnevad Nebxit Motorsport II (41) ning AHVEN Racing (40).

Argo Tammejõgi, kes saavutas Ralli 1 klassis 27. koha, kommenteeris oma sõitu nii: „Eesmärk oli optimaalse

kiirusega(enda kohta) läbi sõita, aga juba teisel katsel tõmbasin rehvi katki. Kohati peale seda tõmbasin tempo

liiga alla, aga lõppkokkuvõttes peab meeldima - suuremaid vigu vältisin.

“Tubli 14. koha saavutanud Tauno Kripson ütles, et läbis raja rahulikult, kuid tegi siiski kolm suuremat viga.

EVAL 2020 Ralli hooaeg jätkub juba Rootsis, kus sõidetakse 14.-24. veebruaril Värmlandi lumerohketel radadel. Kohtume rajal!

Individuaalarvestus: siit!

Meeskondlik arvestus: siit!