HAKKA KOHE SÕITMA!

2021 EURONICS VORMEL: Ülipõneval teisel etapil olid võidukad Alari Algpeus ja Mario Vendla

2021 Euronics Vormel ehk Eesti meistrivõistlused virtuaalses vormelisõidus jätkusid 7. märtsil. Eesti Virtuaalse Autospordi Liidu (EVAL) korraldatava sarja teise etapi võistluspaigaks oli Portugalis asuv Portimão rada ehk ametlikult Autódromo Internacional do Algarve. Kui esimesel etapil Sepangis saavutas Sander Kallas esikoha nii kvalifikatsioonis kui ka mõlemas võidusõidus, siis seekord kellelgi domineerida ei õnnestunud. 44-ringilise põhisõidu võitis põneva taktikaheitluse järel Alari Algpeus, 22-ringilises sprindisõidus püsis peaaegu kogu sõidu liidrikohal Johannes Moor, kes ületas ka finišijoone esimesena. Sarja senine liider Sander Kallas piirdus vastavalt neljanda ja kolmanda kohaga, kuid püsib endiselt punktiarvestuses esikohal. Tiimidest on jätkuvalt liider RTECH Racing, kus Kallasele lisaks sõidab Rait Kilk.

EVAL-i ajaloo noorim võistleja – 9-aastane Nikita Ljubimov

Kvalifikatsioonis osales seekord 43 sõitjat ning kiireimaks osutus Kevin Korjus ajaga 1.16,560. Kuna Portimão rada on suhteliselt lühike (4653 meetrit), läbitakse ring kiiresti ja vahed jäävad väikesteks. Korjus edestas teise koha saanud Alari Algpeusi 0,012 ja kolmandata aega näidanud Sander Kallast 0,055 sekindiga. Esimest kohta eraldas kümnendast vaid 0,525 sekundit ning kõik 43 osalejat mahtusid 107% piiri sisse. Kvalifikatsioonis 42. aja saanud Nikita Ljubimov on aga ilmselt noorim sõitja, kes kunagi EVAL-i korraldatud võistlustel osalenud – mullu detsembris sai ta 9-aastaseks.

Ajasõidu 34 paremat pääses võistlema A-finaali, sealt väljajäänute osalusel peetud 22-ringilise B-finaali võitis ülekaalukalt Kermo Keerma.

Põhisõit: RTECH-i sõitjad riskisid taktikaga ja...

Kvalifikatsiooni võitnud Kevin Korjusel äpardus start täielikult ja esimesse kurvi jõudis ta alles kuuendana. Liidrikoha haaras tema kõrvalt esireast startinud Alari Algpeus, kannul RTECH-i sõitjad Sander Kallas ja Rait Kilk, soomlane Jan Granqvist ning Mario Vendla.

Portimão raja iseloom on aga selline, et suures grupis on peaaegu võimatu esimesest kurvikompleksist läbi pääseda. Nii ka seekord: juba avakurvis „leidsid“ teineteist Laur Uusmägi ja Raimo Kulli ning Martin Leotoots ja Karl-Markus Sei. Kokkupõrkeid jagus ka teise ja kolmandasse kurvi, liidergrupist kaotasid kohti Granqvist ja Vendla, viimane kukkus lausa teise kümne keskele.

Võistlejaterivi venis kohe pikaks, esinelik järjestuses Algpeus-Kallas-Kilk- Korjus aga hakkas ülejäänutel eest libisema. Ent rahu polnud sealgi. Kallase auto sirgekiirus tundus olevat suurem kui teistel ja pikal peasirgel jõudis ta Algpeusile korduvalt tuulde. Möödumiseks sellest siiski ei piisanud ja kurvilisematel rajalõikudel tegi Algpeus uuesti väikese vahe sisse. Viiendat ringi alustades õnnestus Kallasel korraks Algpeusist mööduda, ent kohe läks tal pidurdus pikaks ja Algpeus võttis liidrikoha tagasi. Tagasirge lõpul üritas Kallas uuesti, kui pingutas üle ja tegi pirueti. Kilk ja Korjus möödusid, kuid õnneks oli vahe jälitajatega oli juba nii pikk, et kohe liikuma pääsenud Kallas sai jätkata neljandal kohal. Liidrite kolmik saavutas hoobilt ligi kolm sekundit edu, kuid Kallas hakkas kaotatut kiiresti tagasi tegema.

Seitsmenda ringi algul asus liidriks Kilk, kui DRS-i abiga libises peasirgel Algpeusist mööda. Ring hiljem möödus Algpeusist ka Korjus ning veel ring hiljem Kallas. Kümnendal ringil möödus Kallas Korjusest ja tõusis teiseks. Kilki see madistamine enam ei puudutanud, tema liikus uhkes üksinduses juba kolm sekundit eespool. Sündmused paistsid arenevat RTECH-i sõitjate kindla kaksikvõidu suunas, kuna Kallas raputas jälitajad peagi lahti. Üllatav oli aga see, et Algpeusile hiilisid tagant järjest lähemale Jan Granqvist, Hannes Tammpere ja Johannes Moor. Granqvist jõudiski Algpeusi sabas DRS-i tsooni, ent sirgekiirust möödasõidu tarvis nappis. 15. ringil takerdus Korjus ühe ringiga mahajäänu taha ning Algpeus lipsas uuesti mööda.

Hoopis mastaapsemad sündmused leidsid aset ring hiljem, kui mõlemad RTECH-i autod üksteise järel boksi keerasid. Kuna mõlemad oli startinud pehmetel rehvidel ja jätkasid pärast peatust samuti pehmetel, sai selgeks, et nad ongi läinud kahe peatuse taktika peale: sõita pidevalt kergema auto ja värskemate rehvidega lootuses lisapeatusega kaotatud aeg tagasi teha. Igatahes kukkusid Kilk-Kallas üheksandaks-kümnendaks ning esialgu oli võimatu aru saada, kas RTECH-i taktika võiks ka vilja kanda.

Esikolmik Algpeus-Korjus-Granqvist püsis tihedalt koos ja jätkas ühtlases tempos üksteist tülitamata. Kilk kui Kallas olid küll pisut kiiremad, kuid kas ka piisavalt, et liidrite boksipeatuste ajaks neile järele jõuda?

23. ringi lõpus keeras Granqvist kolmandalt kohalt boksi oma ainsat peatust tegema. Algpeus ja Korjus aga püsisid endiselt liidritena ning oli selge, et mida kauem nad suudavad tempot kaotamata jätkata, seda parem šanss on RTECH-i sõitjaid edestada.

Korjus peatus 29 ringi järel ning 10-sekundiline edu Kilgi ees pöördus 24-sekundiliseks kaotuseks ja jättis veel otsad lahti. Algpeus pööras boksiteele juba ring hiljem. Mööda läksid nii Kilk kui ka Kallas, ent ajavahed näitasid, et sisuliselt jäid seejärel esikohakonkurentsi veel vaid Algpeus ja Kilk.

Kilgi läks oma teist boksipeatust tegema küll esikohalt, ent oli selge, et vaid 16-sekundiline edu Algpeusi ees jätab ta liidrikohast ilma. Vähe sellest, Kilk naasis rajale alles kolmandana, 5 sekundit Korjusestki tagapool. Järelejäänud 11 ringiga vahe tagasitegemine ei tundunud värskemaid rehve arvestades aga sugugi võimatu ja Kilk hakkaski jõudsalt eessõitjale lähenema. Neli ringi enne lõppu oli ta juba DRS-i tsoonis ja Korjuse šansid teist kohta säilitada muutusid väga ähmaseks. Ent vaatamata DRS-i pakutavale lisakiirusele ja Korjuse paarile eksimusele kohad ei muutunud.

Alari Algpeus saavutas kindla võidu, 11,8 sekundit hiljem lõpetas Kevin Korjus teisena, edestades vähem kui poole sekundiga Rait Kilki. Neljanda koha sai lõpuks Sander Kilk, kes teenis ka ühe lisapunkti kiireima ringi (1.19,031) eest. Sõidu lõpus käis väga vihane võitlus kaheksanda koha pärast, mis tagas parima stardikoha sprindisõiduks. Selle sai lõpuks Henri Sinik.

Esimese etapi B-finaali võitja Karel Piiroja pääses seekord A-finaali, startis 31. kohalt ja kerkis sõiduga 11 kohta, lõpetades kahekümnendana.

Sprint: Johannes Moor juhtis algusest lõpuni

22-ringilise sprindisõidu võitjaks võis ennustada vaat et kõiki esikaheksast startijaid – tase oli nii ühtlane. Henri Siniku kõrvalt alustas esireast sõitu Johannes Moor, kes oli samal kohal seisnud ka esimesel etapil Sepangis. Ja nagu tookord, tegi ta nüüdki hea stardi, tõustes esimeses kurvis liidriks Henri Siniku ja Jan Granqvisti ette. Ent taaskord ei mahtunud kõik autod rajale ära ja seekord olid ohvrid kõrge profiiliga – põhisõidu teine Kevin Korjus ja kolmas Rait Kilk. Kolmandas kurvis puutusid nende autod kokku, Kilk tegi lausa kukerpalli, Korjus piirdus piruetiga. Üllataval kombel jäid mõlemad autod siiski nii terveks, et mehed said võistlust jätkata. Kordusest oli näha, et Korjus sõitis Kilgile tagarattasse, mistõttu viimase auto ümber paiskus, kuid kaugem põhjus oli pigem see, et Kilk võttis eessõitjale otsassõidu vältimiseks hoo maha ja Korjusel polnud kuhugi minna.

Avaringi lõppedes oli neljandal kohal Hannes Tammpere, viiendal Sander Kallas, kuuendal Mario Vendla ning seitsmendal Korjuse-Kilgi kokkupõrkest imekombel kõrvale vingerdanud avasõidu võitja Alari Algpeus. See grupp hakkas ülejäänutest kaugenema, teisel ringil möödus Tammpere Granqvistist, neljandal tegi sama manöövri Kallas, kuid esiseitsmiku vahed püsisid poole sekundi kandis.

Kaheksanda ringi alguses üritas Sinik liidriks tõusta, kuid kaotas luhtunud möödasõidukatse tõttu hoo ja pidi end Tammpere rünnaku eest kaitsma hakkama. See päädis kerge kontaktiga, mille järel Tammpere teiseks tõusis ning tekkinud segadust kasutas ära ka Vendla, lipsates Granqvisti ette viiendaks. Seejärel üritas Granqvistist mööduda ka Algpeus, kuid nende autod haakusid hetkeks kokku ja vajusid korraks liivaväljale. Juhtgrupp kahanes viieliikmeliseks.

Kui pool maad ehk 11 ringi sai sõidetud, olid avaringi pigilinnud Korjus ja Kilk tõusnud vastavalt 14. ja 20. kohale. Esimesele terendasid veel viimased punktikohad, Kilk võis sama loota ainult konkurentide totaalse ebaõnne korral.

Juhtgrupis aga hakkas liider Moor jalgu jääma Tammperele. Kui 12. ringil Moor kolmandas kurvis natuke koperdas, pääses Tammpere kõrvale ja tundus, et sõit ongi saanud uue liidri. Kuid ülimalt salakavalas neljandas kurvis jäi Tammpere väljapoole ja tema auto vasak tagaratas sai kerge kõksu Moori auto esitiivalt. Sellest piisas: Tammpere tegi pirueti, lendas rajalt välja ja langes kaheksandaks. Juhtgrupp kahanes neljaliikmeliseks.

14. ringi alguses oli Kallas just üritamas möödumist Sinikust, kui viimase netiühenduse häire ta paar sekundit tahapoole paiskas. Kallas aga sai teisest kohast rõõmu tunda vaid mõni sekund, sest juba mitu ringi tema selja taga kibelenud Vendla kasutas olukorra osavalt ära ja tõrjus Kallase kolmandaks. 15. ringil kasutas Kallas ära oma tippkiiruse eelise ja haaras peasirgel taas teise positsiooni endale. Vendla aga ei jätnud jonni ja kaks ringi hiljem võttis kerge kokkupõrke järel lõplikult teise koha enda valdusse.

Viis ringi jäi lõpuni ja Vendla asus nüüd püüdma liider Moori. Samal ajal oli Kevin Korjus avaringi peaaegu lootusetust seisust tõusnud kümnendaks ehk viimasele punktikohale.

Moori-Vendla vahe tasapisi kahanes ja eelviimase ringi algul jõudis Vendla juba DRS-i tsooni. Aga enne kui tal sirgekiiruse eelist ära kasutada õnnestus, lipsas sisse väike sõiduviga ja Moor pääses jälle ohutusse kaugusse. Nii jäigi: Moor ületas finišijoone esimesena, 0,9 sekundit enne Vendlat ja 1,9 sekundit enne Kallast, samuti kaitses Sinik edukalt oma neljandat kohta Granqvisti eest. Korjus aga pigistas viimastel ringidel kivist lausa vee välja ja lõpetas kaheksandana. Tema õnnetusekaaslane Kilk sai kirja 12. koha, kuid viimasest punktist ehk esikümnest lahutas teda tervelt kümme sekundit.

Kuid kui põhisõit kulges suhteliselt korrektselt, siis sprindi järel olid kohtunikel käed-jalad tööd täis. Karistada sai koguni kaheksa võistlejat, põhisõidu võitja Alari Algpeus seejuures isegi kaks korda. 10 trahvisekundit kokkupõrke põhjustamise eest anti ka esimesena finišeerinud Johannes Moorile ning sõiduvõit langes seega teisena finišijoone ületanud Mario Vendla saagiks. Kõik punktikohad jagati ümber, Vendla järel jõudsid esikuuikusse veel Kallas, Sinik, Granqvist, Sten Piirimägi ja Moor.

Kahe etapi järel juhib Eesti meistrivõistlusi Sander Kallas, kellel on 66 punkti. Teiseks tõusis Alari Algpeus (43), kolmandat kohta jagavad Jan Granqvist ja Henri Sinik 42 punktiga. Võistkondade arvestuses on liider RTECH (Kallas, Kilk) 107 punktiga, järgnevad Drillers Esport (Granqvist, Sinik) 84 ja Teknikal Tihvikultis (Moor, Korjus) 62 punktiga.

Eesti virtuaalsete vormelisõidumeistrivõistluste kolmas etapp peetakse 4. aprillil Magny-Coursi rajal.

Portimão võistlus on kahes osas järelvaadatav siit (vabandame tehniliste viperuste pärast):

https://youtu.be/YvgrNRpdaME

https://youtu.be/OKHDObdekZ8

EVAL-i koduleht: www.simracing.ee

2021 Euronics Vormeli koduleht: http://www.eval-liiga.net/competitions/index.php?p=784