HAKKA KOHE SÕITMA!

Simtech GT : 1. Etapp - Barcelona

2020 Simtech GT 1. etapp on seljataga ja on aeg teha lühikokkuvõte.

Hooaega registreeris 20 meeskonda, kokku 40 sõitjakohaga. 1. etapil oli peaagu täisrivi. 40 sõitjakohast sai täidetud tervelt 38.

Kvalifikatsioon: Hooaja 1. Kvalifikatsiooni võidu võttis Risto Kappet, ringiajaga 1.41.997. Ristole kõige lähemale jõudis Rait Kilk, kes jäi maha ainult 0.266 sekundit. Väga hea esitluse tegi ka Juss Parek, kes mahtus ajaga 1.42.513 poodiumi viimasele kohale. Võib öelda, et kvalifikatsioon oli väga tihe, esimesed 8 meest mahtus 1 sekundi sisse ja 2 sekundilise kaotuse puhul, tuli leppida alles 19. kohaga.

Sõit: Stardiprotseduur oli paljude jaoks midagi uut ja tuli üllatusena. Alustasime sõitu paigaltstardiga ja 1. ring tuli läbida pitlimiteriga. Kui kõik sõitjad olid stardisirgele jõudnud, andis Race Director stardikäsu. Start jäi sirge üsna lõppu ja eelise sai 2. kohal startinud Rait Kilk, ning möödus juba ennem 1. kurvi Ristost. 1. ring läbiti ilma suuremate intsidentideta ja kadudeta, kui välja jätta mõned murule sõitmised. 4. ringil möödus ka Juss Parek Kappetist, ning Ristol tuli kõvasti vaeva näha, et Johannes Moori seljataga hoida. Siit tundus, et rolli mängivad erinevad strateegiad. 1. peatused algasid sõidu poolel distantsil. Piti tulid 1. kohalt Kilk, 2. kohalt Parek, 5. kohalt Kristian Pints ja 6. kohalt Reiko Lill. Nagu eelnevalt mainitud, selgus, et Kappet sõidab raskema masinaga. 25. Ringil jätkas Kappet sõitu juba liidrikohalt ja peatust mitte teinud Johannes Moor tõusis 2. kohale. Kõigest 3 ringi hiljem tuli Johannes Mooril 2. kohalt mootori purunemise tõttu sõit pooleli jätta. 34. Ringil otsustas ka Kappet oma peatuse ära teha, kuid pitist väljudes jäi ta siiski Kilki taha, kes sõidu 2. pooles näitas väga head kiirust ja suutis vahe tagasi sõita. Sõit lõppeski Rait Kilki triumfiga, talle järgnesid poodiumil Risto Kappet ja Kristian Pints. Esikümnesse mahtusid veel 4. koht Alexandre Vromant, 5. koht Rando Tamm, 6. koht Mario Vendla, 7. Koht Reiko Lill, 8. Koht Toomas Jõgi, 9. koht Illar Jürgenson, 10. koht Sten Ambus. Erinevatel põhjustel katkestasid sõidu 7 võistlejat: Juss Parek, Martin Lond, Uko Melis, Janar Tiitus, Johannes Moor, Morten Kuul, Karmo Kull.

Järgmine EVAL 2020 Simtech GT etapp toimub 23. veebruaril Daytona rajal kus sõidetakse 2.4 tunnine sõit. Vahepeale mahub veel ka mitu EVAL 2020 Vormel 3 etappi. Hoidke end kursis EVALi kodulehe kaudu.

Mitteametlikud tulemused PDF kujul on allalaetavad siit!