HAKKA KOHE SÕITMA!

Janiselt üks säravaim etteaste viimaselt etapilt

EST1 Racing F4 Esports Estonian Championship viimane etapp sõideti Belgias asuval Spa-Francorchamps ringrajal, mis on tuntud oma keeruliste kurvide ja pikkade sirgete poolest, pakkudes sõitjatele nõudlikku väljakutset.

Vabatreeningute kiireimaks osutus seekord meistrivõistluste liider Dmitri Janis, kes suutis ainukesena sõita kiireima ringiaja alla 2:21.

KVALIFIKATSIOON

Järjekordne kvalifikatsioonivõit kuulus Janisele, kes lähimast konkurendist Rudi Reinkortist kõigest ligi 0.2 sekundit kiirem. Kolmanda koha hõivas Kevin Korjus, kes viimase kiire ringiga tõusis kolmandaks. Kvalifikatsioonist võttis osa 45 osalejat, kellest 16 esimest mahtusid ühe sekundi sisse.

EELSÕIDUD & LOHUTUSSÕIT

Janiselt järjekordselt suurepärane kohaltminek, tema kõrvalt alustanud Korjuselt katastroofiline start, kaotades sellega koha Risto Kappetile. Sõidu teiseks ringiks oli Top 3 saanud ülejäänud võistlejateriviga vahe sisse. 5. ringil tekkis Korjusel suurepärane võimalus Janise vastu Kemmeli sirgel, kui Janis positsioneeris oma vormeli suurepäraselt, et kohta hoida. Sama ringi viimases kurvis põrkavad kokku Gregor Laur ja Max Kurg, viimane kahjuks lõhkus oma vormeli. Järgmisel ringil oli Korjusel taaskord võimalus Janise vastu samal sirgel, seekord lõpptulemus oli teistsugune ja Korjus möödub Janisest, samal ajal Kappet jälgib tagapool heitlust esikohale. Uskumatu, aga viimasel ringil käib ikka veel võitlus võidu nimel ja seda kuni Blanchimonti kurvini, kus pinge hakkas järsult tõusma, Janis ja Korjus suundusid 18. kurvi kõrvuti, kuid kokkupuute tagajärjel pidi Korjus turvaalalt lisa võtma. See tähendas, et Kappet tuli mängu, paraku toimus viimases kurvis kontakt Korjusega, mis lennutas Korjuse rehvivalli, Kappet pidi leppima Janise järel teise kohaga ja Korjus katkestas. Kolmandana tuli üle finišijoone Carl Markus Tammeveski.

Teises eelsõidus tegi väga kehva stardi Reinkort, sellega sai tema kõrvale Rasmus Varblane, kes aga ei läinud kohe mööduma, oodates pikka sirget. Kemmeli sirgel kaotab Reinkort koha nii Varblasele kui tema meeskonnakaaslasele Silver Tammele, lõpuks Les Combes-i kurvides kaotab Reinkort koha ka Paul August Läänele. Sõidu teisel ringi Kemmeli sirgel möödub Eke Tom Paat Läänest ning tõuseb sellega kolmandaks. 4. ringil sõidavad Siim Loog ja Silver Jõffert kõrvuti Eau Rouge ja Raidilloni kurvidest üles, lõpuks õnnestub Loogil sooritada möödasõit Jõfferist Kemmeli sirge lõpus. Järgmise ringi esimeses kurvis eksib Jõffert pinge all kurvist välja kiirendades. 6. ringil sooritab Lääne edukalt Kemmeli sirgel Paadist möödasõidu, hõivates sellega 3. koha, kuid järgmisel ringil ehk sõidu viimasel ringil vahetavad nad taas omavahel kohti. Paat lõpetab sõidu Tamme ja Varblase järel kolmandana, jättes Lääne neljandaks.

Lohussõidus läksid hooaja viimast finaalipääset püüdma sellised nimekad võistlejad nagu Korjus, Kurg ja Raimo Kulli. Laur Uusmägi tegi väga halva stardi ja langeb sellega hoobilt neljandaks. Hugo Rajamets haarab seejärel Kemmeli sirge lõpus liidrikoha. Pouhoni kurvis põrkavad kokku Kulli ja Lauri Laidna, selle käigus võeti ka rajalt maha Janar Tiitus. Järgmisel ringil enne Pouhoni kurvi põrkavad kokku Kurg ja Rajamets, viimane lendab sellest rehvivalli ja katkestab sõidu. Selle olukorra järel tekib Marvin Mardiatil võimalus tõusta tagasi liidriks. Sõidu 5. ringil möödub Korjus Mardiatist Kemmeli sirgel, samamoodi kaotas Simulandile koha katkise esitiivaga sõitev Kurg. Sõidu 7. ringil sooritab Kemmeli sirge lõpus Kristofer Piirmets vägeva möödasõidu Laur Uusmägist, kes liikleb samuti kõvera esitiivaga. Lisaks Korjusele, Mardiatile ja Simulandile kindlustasid omale koha viimasesse finaali Kurg, Piirmets ja Uusmägi.

FINAAL

START! Janiselt väga hea start, hästi saab minema ka Kappet, kes tõuseb esimeses kurvis teiseks, aga hetk hiljem saadab tema poolt harva nähtav eksimus ta spinni ning rajale naastes võtab Kappet veel mitu võistlejat kaasa. Sõidu teiseks ringiks on Janis ehitanud turvalise 3 sekundilise edu Tammeveski ees, kes on rongijuhiks pea kümnele võistlejale. Järgmisel ringil hakkab Kemmeli sirgel juhtuma, kui sõidetakse kolmekesi kõrvuti. Rasmus Uustulnd, Reinkort ja Tammeveski, suurimaks kaotajaks selles olukorras osutus Tammeveski, kes kukkus 11. kohale. Sõidu 4. ringil, taaskord Kemmeli sirgel sooritab Loog möödasõidu Uustulndist.

Sõidu 6. ringiks oli Korjus juba tõusnud 10. kohale, olles alustanud 31. kohalt. Paar ringi hiljem toimub järjekordne oluline möödasõit Kemmeli sirgel, kui Lääne tõuseb teiseks, kuid mitte kauaks, sest sama ringi lõpus möödub Reinkort Blanchimontis uuesti Läänest, võttes tagasi oma teise koha. Sõidu 10. ringil läheb Kaspar Kooritsal 19. kurv pikaks ja rajale naastes otsustab Koorits sõita boksiteele. Selle käigus põrkab ta kokku oma tiimikaaslase Tammeveskiga, kes keeratakse boksiteele risti. Koorits põgeneb sündmuskohalt.

Hetkeks kui olukord rajal oli enam-vähem maha rahunenud, tegi esimeste seas oma korralise boksipeatuse Reinkort, temale järgnes boksidesse ka Jõffert ja eelmisel ringil boksi sissesõidul ebaõnnestunud Koorits.

Peale boksipeatusi oli üldseis enam-vähem sama, suurimaks kaotajaks oli Loog, kes kaotas ajaliselt palju ja oli langenud 2. koha heitlusest välja ning pidi nüüd heitlema Varblase ja Korjusega 5. koha nimel.

Minut enne 50 minuti täitumist käib rajal veel tihe andmine teisele ja viiendale kohale. Võistluse viimase ringi viimasesse kurvi lähevad Lääne ja Uustulnd kõrvuti, kurvi läbides eksib Uustulnd väljakiirendamisel ja toimub kerge kontakt Läänega, mõlemast sõidab mööda Reinkort. Lääne veereb üle finishijoone 3. kohal, Uustulnd kaotab kohti nii Reno Köötsile, Loogile kui ka Korjusele. Loomulikult võttis võidu Janis, kes lõpetas esikohaga oma dominantse hooaja.

Sellega tõmmatakse kriips alla Eesti meistrivõistlustele vormelitel.