HAKKA KOHE SÕITMA!

Alliksaar võidukas ajaloo esimesel virtuaaldrifti etapil

Pühapäeval, 19. novembril sõideti esimene etapp vastloodud virtuaaldrifti Eesti meistrivõistlustel. Seda, et e-autosport on Eestis kanda kinnitanud, näitab kasvõi see, et stardijoonel oli läinud hooajal DMEC-i sarjas sõitnud Oliver Randalu

Kokku registreerus Rootsis Sturupi virtuaalsel driftirajal toimunud võistlusele 61 sõitjat, kellest lõpuks sõitma asus 55 (40 EMV arvestuses ja 15 wildcardi). Wildcardiga rajale pääsenud võistlejad on enamjaolt välisriikide esindajad, kes Eesti meistrivõistluste punktiarvestuses ei osale.

Ülipõneva kvalifikatsioonivooru järel mahtusid esikolmikusse võrdselt 94-punktiga Markus Kask, Martin Alliksaar ja wildcardiga rajale pääsenud leedukas Martynas Ostreika. Ostreika tegi küll esimeses kvalifikatsioonivoorus algajavea, kui sõitis peale finišit reeglitevastaselt rajalt otse boksialale, mitte ei jätkanud teekonda mööda rada. Kvalifikatsiooni võitnud Kask läks tandemsõitudes vastakuti eelringide viimase mehe Sander Saarega. Kindel võit taskus, edenes mees kaheksa parema sekka, kus tema teekonna lõpetas hilisem finalist Olav Tagaküla.

Oliver Randalul tuli TOP16 sõitudes alla vanduda Ostreikale, kes omakorda pidi TOP8 seas tunnistama Gert Kübarsepa paremust. Kvalifikatsiooni teine, Martin Alliksaar näitas aga tippklassi ja edenes hõlpsasti finaali, kus teda oli juba ees ootamas Tagaküla.

Kolmanda koha saatuse otsustasid lätlane Ed Edwards ja Gert Kübarsepp. Hooajaeelsetel võistlustel head minekut näidanud lätlane oli taas tippvormis ning tegi pronksiheitluses eestlasel selja prügiseks. Kuna aga wildcardid EMV arvestusse ei lähe, lõpetas Kübarsepp hooaja esimese võistluse kolmandana. Finaalis oli Alliksaarel esimeses sõidus juhtpositsioon. Ideaalse eessõidu teinud Alliksaar pani Tagakülale teiseks sõiduks kõva pinge peale. Jälitussõit oli Alliksaarel samuti perfektne ja nii hindasidki kohtunikud Martin Alliksaare sõidu ajaloo esimese virtuaaldrifti Eesti meistrivõistluste etapi võidu vääriliseks.

Kohtunikeks olid seekord joont hinnanud Hannes Jürgens, nurka jälginud Marek Laur ja stiilipunkte jagas ungarlane Oliver Epinger

Eesti virtuaaldrifti meistrivõistlusi korraldab Estonian Virtual Drifti (EVD) meeskond koostöös Eesti Virtuaalse Autospordi Liidu, Eesti Drifti Liidu ning Eesti Autospordi Liiduga.

Järgmised meistrisarja etapid toimuvad 17. detsembril, 14. jaanuaril, 4. veebruaril ning 3. märtsil.